1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lise Öğretmenlerinden İlginç Proje

Lise Öğretmenlerinden İlginç Proje

Lise Öğretmenlerinden İlginç Proje
A+A-

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde bulunan Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilginç bir projeye imza attı. Okulun haberleri öğretmenler tarafından geliştirilen sistemle artık cebe gelecek

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde bulunan Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilginç bir projeye imza attı. Okulun haberleri öğretmenler tarafından geliştirilen sistemle artık cebe gelecek.
Okulun Bilişim Teknolojileri öğretmenleri Remzi Tevfik Yücel ve Ferhat Pehlivanlı, geliştirdikleri uygulama ile okullarındaki haberleri cep telefonlarına göndererek, bu konuda Türkiye'de ilk olmayı başardılar. Android işletim sistemine sahip telefon ve tablet gibi akıllı cihaz olarak adlandırılan aygıtlara yüklenen uygulama ile artık okula ait haberler rahatlıkla takip edilecek. Geliştirilen bu uygulama Türkiye'nin ilk android tabanlı okul haber servisi olma özelliğini de barındırıyor. Uygulama hakkında bilgi veren Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Remzi Tevfik Yücel, bu uygulama ile günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan akıllı cihazlarla öğrencilerin ve velilerin internet bağlantısının olduğu her yerden okulla ilgili haberleri takip etmelerine fırsat verildiğini söyledi. Remzi Tevfik Yücel ayrıca uygulamayı indirmek isteyen kullanıcıların, Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin internet sitesi olan www.anyeml.k12.tr adresini ziyaret edebileceklerini belirtti.
(BD-YS)

10.12.2012 14:42:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT