1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Lezgin Botan Artık WanHaber.com'da!

Lezgin Botan Artık WanHaber.com'da!

Lezgin Botan Artık WanHaber.comda!
A+A-

WanHaber.com yazar kadrosuna Lezgin Botan\'ı da katarak büyümeye devam ediyor. İşte Lezgin BOTAN\'ın wanhaber.com\'da ki ilk köşe yazısı.

Emperyalist TUZAK'IN Kod Adı "ARAP BAHARI"

 

 

Araplar bundan tam asır öncebu günkü felakete benzer, büyük bir komploya maruz kaldılar ve 20.yyıl emperyalist tuzakların kurbanı oldular. Bu yüzyılın başında batı modernizminin müzmin hastalığı olan ulus-devlet mikrobu ve milliyetçiliğiyle bütün halklar gibi Arapları da zehirlediler. Tam bir asırdır içine düşürüldükleri bu emperyalist girdapta adeta can çekişerek çaresizce debinip durdular. Yirmi iki parçaya bölündüler,birbirlerine yabancılaşıp düşman oldular.Her bir Arap ulus devletçiğinin başına bir zorba müsalat ettiler. Kimi şeyh, kimi kral, kimi de diktatör!Bu zevat bulundukları bölgelerin azınlık kesimlerine mensup kişilerdi. İngiliz emperyalizmi böylece "Dehşet Teorisini"Arap coğrafyasına uygularken; bütün Ortadoğu halklarını da derin bir kaosun içine itiverdiler.


          Azınlığı çoğunluğa tabii kılan batı modernizmi, Ortadoğu'da çoğunluğu azınlığa mahkum eden bir sömürgeci strateji uyguladılar. Böylece Arapların şahsında bütün Ortadoğuya yüzyıl sürecek emperyalist bir şantajla karşı karşıya bırakıldı. Azınlıklara mensup zorba işbirlikçiler; iktitarlarını korumak için, hem sömürgeci emperyalistlere gebe kaldılar hem de çoğunluğa baskı ve zulüm uygulayarak varlıklarını sürdürmeye çalıştılar.Artık zulüm onların adeta varlık gerekçeleri haline gelmişti. Bu ölümcül bir emperyalist kapandı ve aynı zamanda ahlaksız bir şantaj hali idi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

A+A-

HABERE YORUM KAT