1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Leyla Söylemez'in Cenazesi Mersin'e Getirildi
Leyla Söylemezin Cenazesi Mersine Getirildi

Leyla Söylemez'in Cenazesi Mersin'e Getirildi

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadından Leyla Söylemez'in cenazesi, defnedilmek üzere karayoluyla Mersin'e getirildi. Leyla Söylemez'in Mersin'deki cenaze töreni için merkez Akdeniz

A+A-
Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadından Leyla Söylemez'in cenazesi, defnedilmek üzere karayoluyla Mersin'e getirildi.
Leyla Söylemez'in Mersin'deki cenaze töreni için merkez Akdeniz ilçesine bağlı Kurdali Mahallesi'ndeki Nur Camisi önünde hazırlıklar tamamlandı. Cenaze törenine katılacaklar, saat 09.00 itibariyle cami önüne gelmeye başladı. Söylemez'in cenazesi de konvoy eşliğinde camiye getirildi. Törene katılanların, öldürülen 3 PKK'lı kadının fotoğraflarını taşıdıkları görüldü.
Mersin'deki törene Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Milletvekilleri Pervin Buldan, Ertuğrul Kürkçü, Demir Çelik, Mülkiye Birtane ve Hüsamettin Zenderlioğlu da katılıyor. Leyla Söylemez'in cenazesi, Nur Camisi'ndeki törenin ardından Güneykent Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
(HSK-OK-Y)

18.01.2013 12:10:02 TSI

HABERE YORUM KAT