1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Levent Kırca Ulusal Kanal Genel Müdürü Oldu

Levent Kırca Ulusal Kanal Genel Müdürü Oldu

Levent Kırca Ulusal Kanal Genel Müdürü Oldu
A+A-

Tiyatro sanatçısı Levent Kırca, Ulusal Kanal'ın genel müdürlük görevine getirildi. Kırca, "Ben bunu bir emir olarak kabul ettim. Kabul etmemek söz konusu değildi. Onurla kabul ettim" dedi. Tiyatro

Tiyatro sanatçısı Levent Kırca, Ulusal Kanal'ın genel müdürlük görevine getirildi. Kırca, "Ben bunu bir emir olarak kabul ettim. Kabul etmemek söz konusu değildi. Onurla kabul ettim" dedi.
Tiyatro sanatçısı Levent Kırca, Ulusal Kanal'ın genel müdürlük görevine getirilmesi ve yeni projeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Ulusal Kanal'ın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı ile kanalın çalışanları katıldı.
Basın toplantısında konuşan Yalçın Büyükdağlı, "Genel Müdürlük görevimi ülkemizin değerli sanatçılarından ve aydınlarından Sayın Levent Kırca'ya bugün itibariyle devrediyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Kendisinden çok büyük beklentilerimiz var. Onun bu kanala bütün birikimiyle gelerek büyük katkılarda bulunacağını ve zaten yükseliş içinde olan ve milletimizin umudu olan doğru ve gerçek habercilik yapan Ulusal kanalın Levent Kırca yönetiminde sıçrama yapacağını göreceğiz" dedi.
Konuşmasının ardından Büyükdağlı görevini Levent Kırca'ya devretti. Ulusal Kanal'ın Genel Müdürlük görevini devralan Levent Kırca ise "Ben serbest çalışan bir devrimciydim burada bir örgütlü çalışma için girdim. Bundan dolayı da çok mutluyum. Çok iyi bir aile ile karşılaştım. Gerçekten sevgi dolu insanlar var burada. Görevlerini memleket aşkıyla yapan insanlar var. 'Ulusal Kanalın Genel Müdürü olur musun?' dendi. Benim böyle bir talebim yoktu. Ben bunu bir emir olarak kabul ettim. Kabul etmemek söz konusu değildi. Onurla kabul ettim. Çünkü Ulusal Kanal en dürüst, en inanılır, en doğru, en gerçekçi haberlerini alabileceğiniz bir kanal konumunda" diye konuştu.
Çeşitli televizyon kanallarından da teklifler aldığını ifade eden Levent Kırca şunları söyledi:
"Serbest çalışmalarımda birtakım televizyonların yönetimlerinde görevler teklif ettiklerinde bu beni hiç heyecanlandırmamıştı. Oralarda ne kadar etkili olacağım konusunda fikrim yoktu. Burada olmak bir şeyler yapmak için gayret etmek benim için onur verici bir görev. Büyük bir memnuniyetle kabul ediyorum. Elbette yapmak istediğim şeyler var arkadaşlarımla birlikte."
Ulusal Kanal için çeşitli projelerini de açıklayan Kırca, "Ulusal Kanal'ın zaten biz şu anki başarısını biliyoruz. Seçimimi de o nedenle yaptım. Bir meseleyi kavramış emin adımlarla yürüyen bir kanal burası ama bu kanalın biraz çehresini değiştirirken, kanalı da evrensel hale getirmek istiyoruz. Çocuklarımız da burada çocuk programı bulabilmeli. Kadınlarımızın sorunlarıyla ilgili programlar ağırlık kazanmalı. Bizim televizyonumuzda neden yarışma programları olmasın diyoruz. Bizim burada yapmak istediğimiz diziler piyasadaki dizilerden olmayacaktır. Haberlerde vermek istediğimizi dizilerimizde de aynı ciddiyeti sürdürmek istiyoruz. Sabahın 5' inde evinden alınan bir yurtseverin ailesinin ne yaşadığını ülkenin bir takım kapılarının yüzüne nasıl kapatıldığını anlatan, bir başka kanalın cesaret edemeyeceği diziler yapmak istiyoruz" dedi.
Levent Kırca, "Olacak O Kadar" programının kanalda yer alıp almayacağı sorusu üzerine ise "Bu program engellenmekten ziyade yasaklanmış bir programdı. Yayından kaldırılmıştı ne diye? Kanala 'Bu programı yok edin yoksa lisansınızı iptal ederiz' denilmişti. Bir tehdit sonucu kaldırılmıştı. Yazarı, yönetmeni oluyor, ciddi bir masraf oluyor. Yazarı da çizeri de fedakarlık yapacak. Bugünden itibaren oyuncu arkadaşlarımızı toplayacağım. Bu programın yayınlanmaması için hiçbir sebep yok. Biraz daha küçük bir kadroyla olabilir. 'Olacak O Kadar' olması gerekiyorsa o da olacak. Belki daha küçük kadrolu bir sit com yaparız" dedi.
(ET-ÖK-Y)

14.01.2013 17:46:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT