1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları İstifa Etti Abdurrahman Bulut Lefkoşa

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları İstifa Etti Abdurrahman Bulut Lefkoşa

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları İstifa Etti  Abdurrahman Bulut    Lefkoşa
A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, istifa ettiğini açıkladı. KKTC Başbakanlık binası önünde açıklama yapan Başkan Bulutoğulları, istifa ettiğini duyurdu. Daha sonra açıklama yapan L

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, istifa ettiğini açıkladı.
KKTC Başbakanlık binası önünde açıklama yapan Başkan Bulutoğulları, istifa ettiğini duyurdu. Daha sonra açıklama yapan Lefkoşa Türk Belediyesi Üyesi Meriç Erülkü, istifanın yürürlüğe konulduğunu ancak bunun belediye meclis üyeleri tarafından kabul edilmek zorunda olduğunu söyledi. Erülkü, şu anda Belediye Meclisi'nde 22 üyenin olduğunu ancak bu 22 üyeden sadece 12'sinin toplantılara katıldığını belirterek, 12 üyenin istifa etmesi durumunda istifayı onaylayacak bir meclis olmadığını kaydetti. Maaşların haftaya ödenebileceğini açıklayan Erülkü, herhangi bir tarih vermedi. Erülkü, Bulutoğluları'nın istifasıyla yönetimin belediye meclis yönetimine geçeceğini kaydetti.
Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat ise, resmi açıklamanın gelmesini beklediklerini ve ona göre konuyu değerlendireceklerini söyledi.
(AB-CTŞ-OK-D)

11.01.2013 17:34:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT