1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lapseki'de Verem Eğitimi

Lapseki'de Verem Eğitimi

Lapsekide Verem Eğitimi
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, sağlık ocağında görev yapan Dr. Merve Büyükal ile Ebe Naciye Güneş, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine verem hakkında bilgi verdi. Halk Sağlığı Örgütü çalışanları, ve

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, sağlık ocağında görev yapan Dr. Merve Büyükal ile Ebe Naciye Güneş, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine verem hakkında bilgi verdi.
Halk Sağlığı Örgütü çalışanları, veremle mücadele, korunma ve tedavi yolları hakkında kursiyerlere çeşitli bilgiler verdi. Her yıl 8 milyon insanın bu hastalığa yakalandığını hatırlatan Büyükal, hastalığı önlemedeki çalışmaların yetersiz olduğunu kaydetti. Hastalığın halsizlik, çabuk yorulma, iştahsızlık, kilo kaybı, çocuklarda kilo almada duraklama, ateş, gece terlemesi ve eklem ağrıları şeklinde ortaya çıktığını söyleyen Büyükal, ilaç ve dengeli beslenmeyle kişinin tekrar sağlığına kavuşabileceğini belirtti. Yeterli ve dengeli beslenmenin önemine işaret eden Büyükal, ayrıca tozlu ve dumanlı ortamlardan uzak durma, sigara ve alkol kullanmama, düzenli uyku, elleri sık sık yıkama hususunda uyarılarda bulundu.
(MU-GD-MŞ)

15.01.2013 16:46:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT