1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lapseki'de Dernekler Toplantısı Yapıldı

Lapseki'de Dernekler Toplantısı Yapıldı

Lapsekide Dernekler Toplantısı Yapıldı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bir araya gelen dernek başkanlarına yeni düzenlemeler hakkında bilgi verildi. Çanakkale İl Dernekler Müdürlüğü'nde görevli şef İbrahim Yerli, valilik talimatıyla der

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bir araya gelen dernek başkanlarına yeni düzenlemeler hakkında bilgi verildi.
Çanakkale İl Dernekler Müdürlüğü'nde görevli şef İbrahim Yerli, valilik talimatıyla derneklere yeni mevzuaat hakkında bilgiler verdi. Toplantı sonunda basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Yerli, derneklerle ilgili kanun ve mevzuatı tek tek anlattıklarını ifade etti. Dernek başkanlarına önemli bilgiler aktardıklarını belirten Yerli, 2860 sayılı kanunda yer alan yardım toplama ile ilgili maddeyi açıklığa kavuşturduklarını söyledi. Ocak ayında olduklarını dile getiren Yerli, dernekleri nisan ayı sonuna kadar vermesi gereken beyannameler hakkında uyardıklarını kaydetti.
Lapseki'deki faaliyetlerin mevzuata uygun olarak yerinme getirdiklerinin altını çizen Yerli, bu toplantıyı genel anlamda bilgilendirme olarak niteledi. Devletin sivil toplum örgütleriyle daha sıkı iş birliği içinde olduğunu kaydeden Yerli, mevcut sıkıntıları asgariye indirmek ve sağlıklı bir faaliyet ortamı sağlamak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
(MU-GD-MŞ)

10.01.2013 15:24:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT