1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lapseki Şeftalisi Markalaşma Yolunda Sona Yaklaştı

Lapseki Şeftalisi Markalaşma Yolunda Sona Yaklaştı

Lapseki Şeftalisi Markalaşma Yolunda Sona Yaklaştı
A+A-

Lapseki Şeftalisi markalaşma projesi 2 yıl sonra tamamlanacak. Lapseki İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdiresi Hatice Ceren, Projeler konusunda Güney Marmara Kalkınma Ajansının, Avrupa Birliğinin

Lapseki Şeftalisi markalaşma projesi 2 yıl sonra tamamlanacak.
Lapseki İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdiresi Hatice Ceren, Projeler konusunda Güney Marmara Kalkınma Ajansının, Avrupa Birliğinin ve 157 ülkenin büyük elçiliklerin çalışma takvimlerini izleyerek Lapseki'yi tarım, kırsal turizm, gıda hayvancılık ve sosyal kültürel anlamda yukarılara taşımak istediklerini belirten Ceren, "Lapseki'de yaklaşık 30 yıldır şeftali yetiştirildiğini, Lapseki şeftalisinin markalaşması konusunda çok geç kalındığını ifade etti. Keşke daha önceki yıllarda Lapseki Şeftalisi markalaşsaydı. Hak ettiği değere ulaşsaydı, üreticimiz daha fazla kazansaydı" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Ceren, " Bizim ilçemizde üreticilerimizin sorunu pazarlama sorunudur. Üreticilerimiz kaliteli şeftali üretiyor. Bizim üreticilerimiz budama, ilaçlama, gübreleme konusunda artık uzmanlaşmış durumdadırlar. Ancak Lapseki şeftalisi maalesef ki pazarda hak ettiği yere gelememiştir. Üretici hak ettiği parayı kazanamamıştır. Lapseki Şeftalisini markalaştırma projemizle Lapseki Şeftalisinin gerçek hak ettiği değere ulaşmasını ve üreticilerimizin gelir düzeyini artırmayı, şeftalimizin yurt içi ve yurt dışında tanınmasını hedefledik. Markalaşma bir ürünün tanınması, bilinmesi ve güvenilirliği demektir.
Projemiz Ziraat Odası Başkanlığı ile ÇOMÜ Ziraat Fakültesi işbirliğiyle gerçekleşti. Lapseki şeftalisi Markalaştırma projesi süreci Allahın izniyle yaklaşık 2 yıl sonra tamamlanacak" dedi.
(MU

24.01.2013 10:19:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT