1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Lale Çılgınlığı Operasının Provaları Devam Ediyor

Lale Çılgınlığı Operasının Provaları Devam Ediyor

Lale Çılgınlığı Operasının Provaları Devam Ediyor
A+A-

Dünya'da ilk kez sahnelenecek olan "Lale Çılgınlığı" operası, tüm sanatseverleri Antalya'da buluşturacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin dünya prömiyerini gerçekleştireceği eserin müzikleri Al

Dünya'da ilk kez sahnelenecek olan "Lale Çılgınlığı" operası, tüm sanatseverleri Antalya'da buluşturacak.
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin dünya prömiyerini gerçekleştireceği eserin müzikleri Ali Hoca'ya librettosu ise Şefik Kahramankaptan'a ait. İsmini Hollanda'nın Altın Çağı'nda lale soğanlarının fiyatlarının aniden aşı derecede yükselip çöküşe geçtiği dönemden alan "Lale Çılgınlığı" eserinin rejisörlüğünü Murat Atak yapıyor.
Dünya prömiyeri 2 Şubat'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek eserin provaları da aralıksız sürüyor. Rejisör Murat Atak 'la birlikte çalışan sanatçılar yoğun çalışma temposuyla dünya prömiyerine hazırlanıyor. Şef Hakan Kalkan ve Ömer Yöndem'in dönüşümlü olarak orkestrayı yöneteceği ve 1 saat 20 dakika süren eserde koro şefliğini ise Mahir Seyrek yapıyor. Eserde dekor Çağda Çitkaya, kostüm Nursun Ünlü,koreografi Mehmet Sipahi, ışık Fuat Gök imzasını taşıyor.
Devrim Demirel, Barış Yanç ve Arda Doğan'ın dönüşümlü olarak canlandıracakları "Fink Van Broot" karakterinin yanı sıra Burcu Kuru, Bilge Yılmaz i A. Zşan Damcıoğlu ise "Lotte", Ebru Kaptan ise "Gülendam" karakteriyle sahne alacak. "Sadrazam Damat Paşa"yı Şafak Güç, "Jan den Boyl" karakterini ise Bora Baran canlandıracak. Sanatçıların güçlü performanslarıyla sahneleyeceği eserde ayrıca Esra Arslantürk "Emma", Fatih Şanal "Hook", Özhan Gümüş "Tom", Ümit Burak Tekinay "Bart", Onur Alparslan, Zafer İşgören, Ercan Uğur ve Ferdi Uslu "Dört Kayıkçı", Tükel Acar, Emel Öziş "İstanbullu Çift", Emre Aytekin ve Murat Özbek "Zaptiye Başı", Metin Yakar "Muhbir" ve Semiha Karadeniz "Kalfa" karakteriyle izleyiciyle buluşacak.
(SK-Y)

30.01.2013 10:17:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT