1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'lale Çılgınlığı' Operası Büyük Beğeni Kazandı

'lale Çılgınlığı' Operası Büyük Beğeni Kazandı

lale Çılgınlığı Operası Büyük Beğeni Kazandı
A+A-

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin geçtiğimiz günlerde dünya prömiyerini gerçekleştirdiği 'Lale Çılgınlığı' operası, ikinci temsilinde de seyircinin büyük beğenisini kazandı. Prömiyerine Devlet Ope

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin geçtiğimiz günlerde dünya prömiyerini gerçekleştirdiği 'Lale Çılgınlığı' operası, ikinci temsilinde de seyircinin büyük beğenisini kazandı.
Prömiyerine Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan başta olmak üzere birçok davetlinin katıldığı 'Lale Çılgınlığı' operası, ikinci temsilinde de sanat dünyasından birçok ismi ağırladı.
Müziklerini Ali Hoca'nın yaptığı eser ünlü tiyatro sanatçısı Murat Atak tarafından sahneye konulurken, eserin librettosu ise Şefik Kahramankaptan imzasını taşıyor.
Lale Çılgınlığı operası adını Hollanda'nın Altın Çağı'nda lale soğanlarının fiyatlarının aniden aşı derecede yükselip çöküşe geçtiği dönemden alıyor. Son yıllarda dünya opera repertuvarının baş yapıtlarının yanı sıra Türk opera eserlerinin de sıkça yer aldığı Devlet Opera ve Balesi sahnelerinin en yeni eseri olan 'Lale Çılgınlığı' bu sanat sezonu boyunca Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde sahnelenecek.
(SK-Y)

06.02.2013 12:00:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT