1. HABERLER

  2. 'lale Çılgınlığı' Dünya Prömiyeri Antalya'da Yapılacak

'lale Çılgınlığı' Dünya Prömiyeri Antalya'da Yapılacak

lale Çılgınlığı Dünya Prömiyeri Antalyada Yapılacak
A+A-

Dünya'da ilk kez sahnelenecek olan "Lale Çılgınlığı" operası sanatseverleri Antalya'da bir araya getirecek. Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin dünya prömiyerini gerçekleştireceği eserin müzikleri Ali

Dünya'da ilk kez sahnelenecek olan "Lale Çılgınlığı" operası sanatseverleri Antalya'da bir araya getirecek.
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin dünya prömiyerini gerçekleştireceği eserin müzikleri Ali Hoca'ya librettosu ise Şefik Kahramankaptan'a ait. İsmini Hollanda'nın Altın Çağı'nda lale soğanlarının fiyatlarının aniden aşı derecede yükselip çöküşe geçtiği dönemden alan "Lale Çılgınlığı" eserinin rejisörü ise ünlü tiyatrocu Murat Atak yapacak. Eserin dünya prömiyeri 2 Şubat'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.
Rejisör Murat Atak'la birlikte çalışan sanatçılar yoğun temposuyla dünya prömiyerine hazırlanıyor. İş ve sanat dünyasından isimlerin davet edildiği prömiyer gecesine yurtdışı basınından da katılım olması bekleniyor.
Şef Hakan Kalkan orkestrayı yöneteceği ve 1 saat 20 dakika süren eserde dekor Çağda Çitkaya, kostüm Nursun Ünlü, koreografi ise Mehmet Sipahi imzasını taşıyor. Devrim Demirel ve Arda Doğan'ın dönüşümlü olarak canlandıracakları "Fink Van Broot" karakterinin yanı sıra Burcu Kuru, Bilge Yılmaz ve Zşan Damcıoğlu "Lotte" karekterini, Ebru Kaptan ise "Gülendam" karakteriyle sahne alacak. "Sadrazam Damat Paşa'yı Şafak Güç, "Jan den Boyl" karakterini ise Bora Baran'la hayat bulacak.
Eserde ayrıca Esra Arslantürk "Emma", Fatih Şanal "Hook", Özhan Gümüş "Tom", Ümit Burak Tekinay "Bart", Onur Alparslan, Zafer İşgören, Ercan Uğur ve Ferdi Uslu "Dört Kayıkçı",Tükel Acar, Emel Öziş "İstanbullu Çift", Emre Aytekin ve Murat Özbek "Zaptiye Başı", Metin Yakar "Muhbir" ve Semiha Karadeniz ise "Kalfa" karakteriyle izleyiciyle buluşacak.
(ÇY-SK-Y)

21.01.2013 16:27:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT