1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KYK’dan istişare toplantısı

KYK’dan istişare toplantısı

KYK’dan istişare toplantısı
A+A-

Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından aylık personel istişare toplantısı düzenledi.

Wan Haber Merkezi

Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü aylık personel istişare toplantısına, Van İl Müdürü Mehmet Şerif Özalp, HAK-İŞ Konfederasyona bağlı Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, Yurt Müdürleri ve birçok personel Katıldı. 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi YYÜ Öğrenci Yurt Müdürlüğünde Toplantının yapılacağı  salon girişinde 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili fotoğraf sergisi açıldı. 

KYK Van İl Müdürü Mehmet Şerif Özalp, Hak İş Konfederasyona bağlı Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu  ve Yurt Müdürleri sergiyi gezdi. Daha sonra toplantı salonuna geçen heyet önemli açıklamalarda bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

3-815.jpg

KYK İl Müdürü Mehmet Şerif Özalp yaptığı konuşmada; “Özellik son 10 günde Melikşah Yurdumuz, Ayşe Sıdıka Amine Hatun ve Ümmü Eymen yurdumuzda belki de yılların sorunu olan bir montalama sistemiyle, pencereleriyle alüminyum olup tamiratımaliyetini geçecek şekilde bir takım sorunlar vardı. Bizler ilk defa her ayrıntıyı şeffaf bir şekilde hesaplayarak hesap verebilir olduğumuzu her zaman dile getiriyoruz. Eski parayla 4 trilyonluk bir ihalemiz vardı. Biz Van Esnafına 26 kişiye davetiye göndererek, ilk defa Yurt- Kur olarak hem Van daki YURTKUR’un imajı açısından, hem Kurumumuzun imajın açısında 26 tane şirkete davetiye gönderildi. Eski parayla ihale bedeli 4 Trilyon olan iş yapılan ihale sonucunda 2.5 trilyona gitti. Büyük bir kırımla yani yaklaşık%44 civarı bir kırımla gitti. 1.5 Trilyon kurumumuz ve devletimiz karda kaldı” diyen Özalp; “120 Cm’lik bir montalamada şartımız vardı, Müttehitle Allah razı olsun kendilerinde 150 Cm’lik malzeme getirdi kullandı. Ek bir ücret talep etmedi Elbette her zorluğun arkasında bir kolaylık vardır. Bizlerde aynı şekilde özveriyle çalışarak, özellikle temizlikçi arkadaşların çok büyük emeği geçti. Yanı bu inşaat alanında en büyük başarıyı temizlikçi arkadaşların emeği geçtiğine inanıyorum. Arkadaşlar zaman zaman 1-2 veya 3 saat fazla çalışmışlardır. Bizde bunu göz önünde bulundurarak yeri geldiğinde jest yapacağız” dedi.

5-517.jpg

Ardından söz alan, HAK-İŞ Konfederasyona bağlı Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu; “Yıllardır sizlerle beraber çalışıyoruz. Ama geçmişte hiç bir İl Müdürüyle biz böyle bir toplantıya katılmamıştık. Müdürümüze çok teşekkür ediyorum, hakikaten ilgilidir. Yani biz çalışanlar olarak sizin adınıza burada da Sayım Müdürümüze ve Yurt Müdürlerimize şunu özellikle belirtmek istiyoruz. Çalışma konusunda hiçbir sıkıntımız yoktur. Bize verilen işleri bugüne kadar herkes hakkıyla yerine getirdi. Bizim çalışanlar olarak en büyük isteğimiz ve beklentimiz, Müdürlerimiz, amirlerimiz tarafından kaale alınmak ve çalışanlarımız karşılığını olarak kaale alınarak taktir edilmektir. Biz bu dönemde bunu görmeye başladık.  Bu anlamda bütün Müdürlerimize teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından,  KYK Van İl Müdürü ve beraberindeki heyet Yurt Müdürleri ile kız ve erkek öğrenci yemekhanelerini dolaşarak, öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. İnşaat alanına geçen heyet, çeşitli incelemelerde bulundular. 

A+A-

HABERE YORUM KAT