1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KYK'da Kalan Öğrenciler Konferansta Buluştu

KYK'da Kalan Öğrenciler Konferansta Buluştu

KYK'da Kalan Öğrenciler Konferansta Buluştu
A+A-

Van’da, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrencilere yönelik konferans düzenlendi.


Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) konferans salonunda gerçekleştirilen programa İl Müftüsü Nimetullah Arvas, İl Müftü yardımcıları Faruk Gürbüz ve Abdullah Sağır, İpekyolu İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, KYK Bölge Müdürü Mehmet Bilici, KYK Müdür Vekili Oktay Durmaz ve yurtta kalan öğrenciler katıldı.

Açılış konuşması yapan İl Müftüsü Nimetullah Arvas; her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hafta ile ilgili temanın belirlendiğini, bu yılki temanın “Cami ve Gençlik” teması olduğunu belirtti. Gençliğin önemi üzerinde duran Müftü Arvas, genç kelimesinin define-hazine manasına geldiğini, bu nedenle de bir milletin en büyük ve değerli hazinesinin onun gençliği olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Radyo ve Televizyon Daire Başkanı Abdurrahman Akbaş tarafından “Modern Dünyada Gençlik, Din ve Değerler” konulu konferans verildi. Konferansın ardından İl Müftülüğü katılımcı gençlere; “Kur’an’dan 40 Dua, Kur’an’dan Mesajlar ile Namazda Okunan Kısa Sureler ve Dualar“ dan oluşan kartela ile verilen ikramın ardından program sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT