1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kuyumculuk Ve Saat Fuarı 2013 Hedeflerini Aştı

Kuyumculuk Ve Saat Fuarı 2013 Hedeflerini Aştı

Kuyumculuk Ve Saat Fuarı 2013 Hedeflerini Aştı
A+A-

İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda gerçekleşen JEWEX 2013 5. Alyans Altın Mücevher Gümüş Takı ve Saat Fuarı başarıyla tamamlandı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerinin akınına

İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda gerçekleşen JEWEX 2013 5. Alyans Altın Mücevher Gümüş Takı ve Saat Fuarı başarıyla tamamlandı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerinin akınına uğrayan organizasyon katılımcıları ve ziyaretçilerini memnun etti. JEWEX 2013'ü düzenleyen Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, hedeflerin aşıldığını, ortaya çıkan mutlu tablodan gurur duyduklarını söyledi.
JEWEX 2013 Kuyumculuk ve Saat Fuarı İzmir'de 5. kez düzenlendi. JEWEX 2013'ü Gençiz Fuarcılık, İzmir Kuyumcular Odası, İzmir Ticaret Odası başta olmak üzere yurt genelindeki oda ve derneklerin işbirliği ve Türk Ekonomi Bankası ana sponsorluğunda gerçekleştirdi. Geçen Cuma günü fuarın açılması ile sektör profesyonelleri İzmir Fuar Alanı'na akın etti. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından çok sayıda üretici, toptancı, perakendeci, ihracatçı, ithalatçı ve mücevher tasarımcısı sektörle ilgili yenilik ve gelişmeleri incelemeye aldı.
Gençiz Fuarcılık'ın özel organizasyonuna, Türkiye'nin Diyarbakır, Bursa, Uşak, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Kütahya, Burdur, Isparta, Ankara ve Denizli illerinden, Ödemiş, Biga, Bandırma, Kuşadası, Selçuk, Çeşme ve Tire ilçelerinden katılan alım heyetleri yoğunluk gösterdi. Yurt dışından Yunanistan, Makedonya, İsrail, Dubai, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Azerbaycan, Irak, Rusya, Fas ve Almanya'dan fuar ziyareti yapan sektör profesyonelleri fuara ilgi gösterdi. Özellikle Pazar günü fuar alanında görülen ziyaretçi yoğunluğu katılımcı standlarında zor anlar yaşanmasına neden oldu. Katılımcı standlarına giremeyen ziyaretçiler uzun süre stant önlerinde bir görüşme yapabilmek için bekledi.
Kuyumcu piyasalarındaki durgunluğun nedeniyle fuara yüksek bir beklenti ile girmediklerini vurgulayan sektör temsilcileri, beklediğinin çok çok üzerinde bir talep ile karşılaştığını vurguladı. Piyasadaki dalgalanma ve daralmalar nedeni ile hoş günler yaşamadıklarını belirten katılımcılar, fuarda ilk kez görücüye çıkardıkları koleksiyonlarına önemli ölçüde talep oluştuğunu ifade etti. JEWEX 2013 5. Alyans Altın Mücevher Gümüş Takı ve Saat Fuarı'nda oluşan fırsatlar ve talep nedeni ile bir yıllık üretim ve pazarlama planlamasını yapabildiklerine dikkat çeken kuyumcular, gelecek yıl fuar katılımlarında standlarını büyütmelerinin daha yararlı olacağını düşündüklerini vurguladı.
Organizasyonun her yıl yükselen çıtası ile kuyumculunun ticaretine olumlu bir ivme kattığını belirten Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, yine İzmir'in ürün bazındaki en değerli fuarından yüz akı ve başarı ile çıktıklarını söyledi.
Piyasalarda bir durgunluk ve daralma olduğunu belirten Gençer, şöyle konuştu: "Böylesi bir zaman dilimindeki fuarın getirilerinin yüksek olmayabileceği düşünceleri az da olsa vardı. Ancak, ortaya konulan ticari performans, durgunluk dönemlerindeki fuarların büyük fırsatları ortaya koyduğunu bir kez daha ispatladı. Yerli ve yabancı yaklaşık 5 bin sektör profesyoneli organizasyonumuzu ziyaret etti. Katılımcılarımız sipariş defterlerini doldurdu. Kazanan katılımcılarımız, kazanan ziyaretçilerimiz en önemlisi de kazanan Türkiye ekonomisi oldu. Titiz bir çalışmayı gösteren Gençiz Fuarcılık ekibine, katılımcılarımıza, işbirliği ve destek veren kurumlara teşekkür ediyorum. Gelecek fuar bu güne kadar gerçekleşenlerin çok çok üzerinde olacak. JEWEX 2014 6. Kuyumculuk ve Saat Fuarı çalışmaları bugünden başladı."
(BK-HO-Y)

04.02.2013 16:20:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT