1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuyumcu Köyünde Zeytin Budama Kursu İlgi Gördü

Kuyumcu Köyünde Zeytin Budama Kursu İlgi Gördü

Kuyumcu Köyünde Zeytin Budama Kursu İlgi Gördü
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle Kuyumcu köyü'nde açılan zeytin budama kursu ilgi gördü. Gıda Tarım ve Hayvanc

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle Kuyumcu köyü'nde açılan zeytin budama kursu ilgi gördü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü dursun Okur ve Ziraat Mühendisi Yener Erden'in öğretmenliğini yaptığı kursa 33 çiftçi katılıyor.
İlçeye 17 kilometre uzaklıktaki Kuyumcu köyü'ndeki İlkokul da düzenlenen zeytin budama kursuna katılan çiftçilere zeytin budamanın yanı sıra hastalık ve zararlılarıyla ilgili bilgiler de veriliyor. Anlatılan konularla ilgili filmlerin de gösterildiği kursun bir ay devam edeceğini anlatan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Karanfil Bilgin, kurs sayısını artıracaklarını söyledi. Zeytinin, yöredeki çiftçilerin yüzde 70 inin geçim kaynağı olduğunu bildiren Müdür Karanfil Bilgin, "Kuyumcu köyünden gelen kurs talebini değerlendirdik. Akşam saatlerinde verdiğimiz kurs ilgi gördü. Toplam 32 sürecek olan kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek. Yörede zeytin budama konusu çok önemli. Şu anda devam eden hasadın sonunda budama sezonu başlayacak" dedi.
(FT-SŞ)

09.01.2013 18:19:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT