1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuyumcu Hırsızları Polisten Kaçamadı

Kuyumcu Hırsızları Polisten Kaçamadı

Kuyumcu Hırsızları Polisten Kaçamadı
A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde kuyumcu hırsızlığına karışan 2 kişi, Diyarbakır girişinde yapılan uygulama noktasında polisten kaçarken çaldıkları ziynet eşyaları ile birlikte yakalandı. Diyarbakır

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde kuyumcu hırsızlığına karışan 2 kişi, Diyarbakır girişinde yapılan uygulama noktasında polisten kaçarken çaldıkları ziynet eşyaları ile birlikte yakalandı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerimizin yürüttüğü çalışmalarda yakalanan zanlıların adli mercilere sevk edildiği belirtildi. Açıklamada, "11 Ocak 2013 günü ilimiz Silvan ilçesi Azizoğlu Caddesi üzerinde bulunan kuyumcudan hırsızlık olayının olduğu bilgisi Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince süratle ilimiz haber merkezine bildirilmiş, tüm resmi ve sivil ekiplerimiz Silvan yolu üzerinde kapama yaparak uygulamaya geçmişlerdir. Olay ile bağlantısı olduğu değerlendirilen bir araç durdurulmuş, araç ve şahıs üzerinde arama yapıldığı esnada bir ticari minibüsün uygulama noktasından geçtiği görülmüş, araç takip edilerek durdurulmak istenmiş, araçtan 2 şahsın atlayarak kaçmaya çalıştıkları görülmüştür. Yapılan kovalamacada her iki şahıs yakalanmıştır. Kaçan şahıslardan birisinin elindeki poşeti attığı görülmüş, poşet üzerinde yapılan çalışmada toplamda 1080 gram olan ve Silvan ilçesinde kuyumcudan meydana gelen hırsızlık sonucu çalınan altınlar olduğu tespit edilmiştir. Yakalanan şahısların yapılan kimlik tespitlerinde birisinin üzerinden farklı isimle düzenlenmiş kimlik elde edilmiştir. Yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında yürütülen tahkikat sonrasında adli mercilere intikal ettirilecektir" denildi.
(AKK-ÖK-Y)

13.01.2013 14:26:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT