1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kuveyt'te Bedeviler Vatandaşlık Hakkı İçin Eylem Yaptı Kuveyt

Kuveyt'te Bedeviler Vatandaşlık Hakkı İçin Eylem Yaptı Kuveyt

Kuveytte Bedeviler Vatandaşlık Hakkı İçin Eylem Yaptı  Kuveyt
A+A-

Kuveyt'te, vatandaşlık hakları bulunmayan Bedeviler, vatandaşlık hakkı elde etmek için gösteri düzenledi. Özgürlük Meydanı'nda yolu trafiğe kapatan Bedevi göstericiler, hükumetin kendilerini tanıma

Kuveyt'te, vatandaşlık hakları bulunmayan Bedeviler, vatandaşlık hakkı elde etmek için gösteri düzenledi.
Özgürlük Meydanı'nda yolu trafiğe kapatan Bedevi göstericiler, hükumetin kendilerini tanımasını talep ederek, Kuveyt vatandaşı olarak kabul edilmelerini istedi.
Kuveytli aktivistlerden Velid Eş-şemri, "Bugün Bedeviler'e desteğimizi göstermek, bu topraklarda neredeyse 50 yıldır acılara maruz kalan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız" diye konuştu.
Dün Uluslararası İnsan Hakları Günü'nde gerçekleştirilen gösteride eylemciler ile polis arasında yer yer arbede yaşandı. Güvenlik güçleri göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.
Bir diğer gösterici ise, "Herhangi bir hakkımız yok. Bu ülkede çalışamıyoruz, öğrenim göremiyoruz, evlenemiyoruz. Araba sahibi olamıyoruz. Ne yapacağımızı bilemiyoruz" ifadelerini kullandı.
Bir başka gösterici de, "Burada barışçıl bir gösteri düzenliyoruz. Ancak güvenlik güçleri bizi yakalamaya çalıştı. Kalabalığı provoke ettiler" dedi.
(ÖK-ÖK-D)

11.12.2012 14:21:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT