1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kuveyt Yardım Kuruluşu Suriye'ye 300 Ton Un Gönderdi

Kuveyt Yardım Kuruluşu Suriye'ye 300 Ton Un Gönderdi

Kuveyt Yardım Kuruluşu Suriyeye 300 Ton Un Gönderdi
A+A-

Suriye'ye yardım götüren TIR'lar Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan öncelikli olarak giriş yapmayı sürdürüyor. Dün 302'den fazla yardım TIR'ın giriş yaptığı kapıdaki har

Suriye'ye yardım götüren TIR'lar Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan öncelikli olarak giriş yapmayı sürdürüyor.
Dün 302'den fazla yardım TIR'ın giriş yaptığı kapıdaki hareketlilik bugün de devam etti. Kuveytli bir işadamı tarafından bölgeye 12 TIR'la 300 ton un gönderilirken Türkiye'nin çeşitli illerinden toplanan yardımların da girişleri sürdü.
Merkezi Kuveyt'te bulunan Cemiyeti Fehed El Ahmed İnsani Yardım Şirketi tarafından Heye El Şam İslamiye organizesinde Suriye'ye 300 ton un gönderildi.
Kuveytli Mühendis Faris El Anezi Suriye'de yaşanan savaşta mağdur olan halka yardım için çalıştıklarını belirterek, savaşın sona ermesi temennisinde bulundu.
Bu arada, Bab-el Havva Sınır Kapısı'nın muhaliflerin kontrolünde olmasından dolayı Cilvegözü'nden her hangi bir sorun yaşanmadan yardım TIR'larının girişi sağlanıyor.
(ADM-ÖK-Y)

17.01.2013 15:05:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT