1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'kutlu Doğum Mevlid-i Şerif' Programı

'kutlu Doğum Mevlid-i Şerif' Programı

kutlu Doğum Mevlid-i Şerif Programı
A+A-

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, 'Kutlu Doğum Mevlid-i Şerif' programı düzenlendi. Viranşehir Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan programa; AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, İlçe Müf

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, 'Kutlu Doğum Mevlid-i Şerif' programı düzenlendi.
Viranşehir Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan programa; AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan ve büyük bir halk topluluğu katıldı. Programa, Ahmet Pascı'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlandı. Slayt gösterimi ile Peygamber Efendimizin (sav) örnek kişiliği de anlatıldı. Ardından sahne alan ilahi grubu ise, konuklara güzel bir ilahi sunumu yaptı.
İstanbul'dan gelen İlahiyatçı-Yazar Metin Balkanlı'nın da sıra aldığı programda, konuklara yaklaşık 1 buçuk saat boyunca Peygamber Efendimizin örnek şahsiyeti anlatıldı. Balkanlı özetle, "Peygamber Efendimize gelmeniz, O'nu tanımanız, anlamanız, O'nun gibi yaşamanız ve insanlara O'nu anlatmanız için çok sebep var. O, hem doğarken, hem Miraç'a çıkarken ve hem de vefat ederken 'ümmeti, ümmeti' dedi. O, sizi işte bu kadar seviyor ve düşünüyor. Ne olur onun izinden gidelim ve ebedi kurtuluşa erelim. Çünkü başka kurtuluş reçetesi yoktur" ifadelerini kaydetti.
Gecede emeği geçenlere plaket verildikten sonra, program sona erdi.
(EZ-SO-Y)

21.01.2013 11:12:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT