1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kutlu Doğum Haftası Yarışmasına Rekor Başvuru

Kutlu Doğum Haftası Yarışmasına Rekor Başvuru

Kutlu Doğum Haftası Yarışmasına Rekor Başvuru
A+A-

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Niğde'de peygamberimizin hayatının konu edildiği Niğde'nin en büyük yarışmasına rekor başvuru gerçekleşti. Niğde Belediyesi ve Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği (NÜMD

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Niğde'de peygamberimizin hayatının konu edildiği Niğde'nin en büyük yarışmasına rekor başvuru gerçekleşti. Niğde Belediyesi ve Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği (NÜMDER) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve 'Sonsuz Nur' adlı kitaptan sınav şeklinde yapılacak yarışmaya katılım 3 Bin 350 kişi oldu. 22 Aralık 2012 tarihine kadar yapılacak başvuruların 5 bini aşması bekleniyor.
Büyük ödüllerin dağıtılacağı yarışma iki kategoride yapılacak. Lise ve üstü yetişkinleri kapsayan ve Sonsuz Nur kitabının 2, 3 ve 4. ciltlerinden sorumlu olunacak 1. kategoride ilk ona gireceklere sırası ile umre seyahati, iPhone 4S telefon, diz üstü bilgisayar, Cumhuriyet altını, yarım altın ve son 5 kişiye çeyrek altın verilecek. İlk ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği ve Sonsuz Nur kitabının 1, 2 ve 3. ciltlerinden sorumlu olunacak 2. kategoride ise ilk ona girenlere sırasıyla iPhone 4S telefon, diz üstü bilgisayar, Cumhuriyet altını, yarım altın ve son 6 kişiye çeyrek altın ödülleri verilecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan NT Mağzası Niğde Şubesi Müdürü Ertan Öztürk, etkinlikle ilgili uzun zamandır çalışma yaptıklarını belirterek, Niğde de ilk kez böyle bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Öztürk, "Her yıl kutlanan Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla farklı bir etkinlik yapmak istedik. Bu kapsamda M.Fethullah Gülen tarafından kaleme alınan 'Sonsuz Nur' kitabını okuyan tüm halkımız için yarışma düzenledik. 'Efendimizin Hayatını Öğreniyoruz' adı altındaki etkinlik, Niğde genelinde yapılacak. Peygamber Efendimiz (SAV)'in hayatını genç yaşlı demeden nasıl okutabiliriz diye düşündük, ortaya bu proje çıktı. Yaptığımız istişareler sonucunda, öğrencilerimizi teşvik etmek için sınav kararı aldık. Ne kadar ilgi göreceği konusunda tereddütlerimiz vardı ancak iş Peygamber Efendimiz olunca halkımız ve öğrencilerimizin büyük bir teveccühüyle karşılaştık. İki hafta gibi kısa bir sürede 3 Bin 350 üzerinde katılım oldu.
6 Ocak 2013 ile 24 Aralık 2012 tarihine kadar sınavın başvurularını NT Mağazaların da yapılabilecek. Ödüller ise Kutlu Doğum programında yani 19 Ocak 2013 tarihinde ilahi ses sanatçısı Ertuğrul Erkişi, Hafız Mehmet Bilir, mehtap Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Mesut Baran ve araştırmacı yazar Mehmet Şevki Erol'un katılımıyla BESYO Kapalı Spor Salonundaki programda verilecek.
(YE-AÖ-Y)

14.12.2012 14:58:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT