1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kütahya'da 'danışma Ve Değerlendirme Komisyonu' Toplantısı

Kütahya'da 'danışma Ve Değerlendirme Komisyonu' Toplantısı

Kütahyada danışma Ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı
A+A-

Kütahya İl Müftlüğü tarafından organize edilen Danışma ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı yapıldı. Müftülük Konferans Salonu'nda organize edilen "Danışma ve Değerlendirme Komisyonu" toplantısı V

Kütahya İl Müftlüğü tarafından organize edilen Danışma ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı yapıldı.
Müftülük Konferans Salonu'nda organize edilen "Danışma ve Değerlendirme Komisyonu" toplantısı Vali Kenan Çiftçi'nin katılımıyla yapıldı.
Toplantı öncesi Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan ile birlikte Müftülük bünyesinde yeni açılan "Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu" nu ziyaret ederek buradan bilgiler alan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi daha sonra Müftü Mustafa Üskülüplü'yü makamında ziyaret etti.
Aile İrşat ve Rehberlik Bürosunun, din görevlilerinden oluşan bir ekiple müftülük bünyesinde hizmet veren dinî danışma birimi olduğunu açıklayan Üskülüplü, "Büromuza bizzat gelerek başvuruda bulunan ya da telefon ve e-mail yoluyla ulaşan bütün vatandaşlarımıza kuşatıcı ve kucaklayıcı bir yaklaşımla dînî danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunmaktır. Ayrıca aile ile ilgili konularda farklı kurum ve kuruluşlarla da işbirliği içerisinde konferans, panel, seminer, kampanya, eğitim ve proje gibi faaliyetler düzenlemektir" dedi.
Toplantıya, Vali Yardımcısı Haluk Saygı, İl müftüsü Mustafa Üskülüplü, bazı daire müdürleri ve din görevlileri katıldı.
(EFE)

04.01.2013 17:27:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT