1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuşadası'ndaki Mazot Dolandırıcılığı Operasyonunda 11 Tutuklama Mehmet Barlas Aydın

Kuşadası'ndaki Mazot Dolandırıcılığı Operasyonunda 11 Tutuklama Mehmet Barlas Aydın

Kuşadasındaki Mazot Dolandırıcılığı Operasyonunda 11 Tutuklama    Mehmet Barlas    Aydın
A+A-

Aydın'ın Kuşadası ilçesi merkezli olarak 5 ilde düzenlenen operasyonda lüks yatlara sahte evrak düzenleyip, ticari yat gibi göstererek rafineriden düşük vergili motorin alıp sattıkları iddiasıyla göza

Aydın'ın Kuşadası ilçesi merkezli olarak 5 ilde düzenlenen operasyonda lüks yatlara sahte evrak düzenleyip, ticari yat gibi göstererek rafineriden düşük vergili motorin alıp sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 16 kişiden 11'i tutuklandı.
Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçaklılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kuşadası Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Amirliği ekipleri, organize suç örgütü kurarak ucuz mazot dolandırıcılığı yapıp, haksız kazanç sağladıkları iddia edilen kişilere yönelik 1 yıl süren teknik takibin ardından 5 il ve Kuşadası ilçesinde eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Operasyonda 16 kişi gözaltına alınmıştı. Polisteki sorguları tamamlanan şüpheliler, dün saat 09.00'da Kuşadası Adalet Sarayı'na sevk edilmişti. Nöbetçi savcıya ifade veren 16 zanlıdan F.Y. ve S.K. verdikleri ifadelerin ardından savcılık tarafından serbest bırakılırken, diğer 14 zanlı 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde sabah saat 06.00'a kadar süren yargılama sonunda O.Ö. ve Y.T. ile Söke'de özel bir bankanın müdiresi olan Z.Ö. serbest bırakıldı. Şüphelilerden acente sahibi B.D., H.A.A., M.D., E.Ş, R.C.Ş., S.D., E.Ç.B, S.K.B., H.E., E.S.Ç. ve E.S. ise "suç örgütü kurmak, rüşvet almak-vermek, bilişim ve kredi sistemini kullanarak banka aracılığıyla nitelikli dolandırıcılık, sahte evrak düzenlemek" suçlarından tutuklandı. Tutuklanan kadınlar Aydın Cezaevi'ne, erkekler ise Söke Cezaevi'ne gönderildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
(MB-CC-Y)

12.01.2013 16:27:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT