1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuşadası Sahilinde Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Kuşadası Sahilinde Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Kuşadası Sahilinde Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor
A+A-

Kuşadası Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Son olarak, sahil bandındaki Atatürk Bulvarı'nın Özçelik Otel ile Kısmet Otel kavşağı arasındaki bölümündek

Kuşadası Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Son olarak, sahil bandındaki Atatürk Bulvarı'nın Özçelik Otel ile Kısmet Otel kavşağı arasındaki bölümündeki yağmur suyu hattı baştan sona yenileniyor. Çalışma sırasında bölgede trafik bir hafta süreyle tek yönlü olarak verilecek.
Yıllardır özellikle kış aylarındaki şiddetli yağmurlarda metrekareye düşen yoğun suyu kaldırmayan eski yağmur suyu hattının yenilenmesine yönelik çalışmalar başlatıldı. Kuşadası Belediyesi Kanalizasyon ve Altyapı İşletme Müdürlüğü(KASKİ) ile Bayındırlık Amirliği tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarda Atatürk Bulvarı'nın Setur Marina'ya paralel olan Özçelik Otel ile Kısmet Otel kavşağı arasında bölümüne yeni bir yağmur suyu hattı çekiliyor. Daha önce bir bölümü tamamlanan yağmur suyu hattının tümüyle tamamlanmasıyla, su baskınları ve sele karşı yeterli önlem alınmış olacak. Yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları sırasında bir hafta süreyle trafiğe tek yönlü hizmet verilecek bulvarda, çalışmaların ardından orta refuj tamamen yenilenecek ve çiçeklendirme çalışmaları ile kaldırım çalışmaları yapılacak.
(ZH-MB-İK)

19.12.2012 18:34:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT