1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuşadası Belediyesi 15 Kazan Aşure Dağıttı

Kuşadası Belediyesi 15 Kazan Aşure Dağıttı

Kuşadası Belediyesi 15 Kazan Aşure Dağıttı
A+A-

Kuşadası Belediyesi'nin Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği Aşure Günü etkinliğinde 5 bin kişiye aşure dağıtıldı. Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organizasyonu gerç

Kuşadası Belediyesi'nin Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği Aşure Günü etkinliğinde 5 bin kişiye aşure dağıtıldı.
Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organizasyonu gerçekleştirilen aşure etkinliğinde belediye önü, Camiatik Mahallesi İkioklu mevkisi ve İkiçeşmelik Mahallesi Camisi önündeki üç ayrı noktada aynı anda 15 kazan aşure dağıtımı yapıldı.
Kuşadası Belediye Başkan Yardımcı Adem Testici'nin de eşlik ettiği aşure dağıtımına vatandaşlar ve esnaf büyük ilgi gösterirken, 15 kazan aşure yoğun ilgi nedeniyle kısa sürede tükendi. Aşure dağıtımına katılan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Adem Testici, hem vatandaşlara aşure ikram etti, hem de onlarla sohbet ederek, "Kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Aşure önemli bir geleneğimiz ve değerimiz. Hem milli, hem de manevi olarak güzellikleri yaşamak ve yaşatmak adına, değerlerimizi ve geleneklerimizi sürdürme adına elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
(ZH-MB-İK)

13.12.2012 19:22:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT