1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kuş Gribi Vakası

Kuş Gribi Vakası

Kuş Gribi Vakası
A+A-

Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesinden yapılan açıklamada, "Hastanemize farklı yerlerden gelen iki hastanın tetkikleri yapılmış olup 1 hastamızda domuz gribi virüsü (H1N1) tespit edilmiş ve tedavi

Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesinden yapılan açıklamada, "Hastanemize farklı yerlerden gelen iki hastanın tetkikleri yapılmış olup 1 hastamızda domuz gribi virüsü (H1N1) tespit edilmiş ve tedavisi planlanmıştır" denildi.
Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi, bugün gazetelerde "Eyvah kuş gribi" başlığı altında çıkan Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesinde iki kuş gribi vakasının olduğu haberlerinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, hastaneye farklı yerlerden gelen iki hastanın yatırılarak tetkikleri yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: "Bu çalışma sonunda 1 hastamızda H1N1 (Domuz gribi virüsü) tespit edilmiş ve tedavisi planlanmıştır. Hastalarımızda hiçbir şekilde kuş gribi tespit edilmemiş olup ilgili birimler bu konuda bilgilendirilmiştir.Böyle önemli bir konuda bilgi alınmadan, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi için tüm kuruluşların azami dikkatli olmaları gerekmektedir."
(RY-SÇ-HO-Y)

23.01.2013 12:35:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT