1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuruyer Derneği'nden Suriyeliler İçin Giysi Kampanyası

Kuruyer Derneği'nden Suriyeliler İçin Giysi Kampanyası

Kuruyer Derneğinden Suriyeliler İçin Giysi Kampanyası
A+A-

Kuruyer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayrettin Türkmen, Türkiye'ye sığınan Suriyelilere giyim eşyası kazandırmak için bir kampanya düzenlediklerini söyledi. Ülkelerindeki ol

Kuruyer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayrettin Türkmen, Türkiye'ye sığınan Suriyelilere giyim eşyası kazandırmak için bir kampanya düzenlediklerini söyledi.
Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilere yardımlar artarak sürerken Hatay'da bir yardım kampanyası da Kuruyer Derneğinden geldi.
Dernek başkanı Hayrettin Türkmen, üç yıldır geleneksel olarak yapılan Kuruyer Derneği elbise yardımı kampanyasının bu yıl Suriyeliler için yapılacağını belirtti.
Tüm Antakya halkından yardım beklediklerini dile getiren Türkmen, evlerinde kullanılmayan eşyaları olan herkesin dernek binasına gelerek eşyalarını teslim etmesini istedi.
Amaçlarının az da olsa Suriyelileri mutlu edebilmek olduğunu aktaran Türkmen, toplanan elbiselerin kampanya bitiminde Hatay'da kalan Suriyelilere teslim edileceğini açıkladı.
(ADM-Y)

16.01.2013 13:07:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT