1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kuruçeşme Kültür Merkezi Şekilleniyor

Kuruçeşme Kültür Merkezi Şekilleniyor

Kuruçeşme Kültür Merkezi Şekilleniyor
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kuruçeşme Kültür Merkezi, farklı mimari tarzıyla şekillenmeye başladı. Giriş kısmında kuleyi andıran iki yapısı bulunan merkezin bu iki yapının aras

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kuruçeşme Kültür Merkezi, farklı mimari tarzıyla şekillenmeye başladı. Giriş kısmında kuleyi andıran iki yapısı bulunan merkezin bu iki yapının arasında cam bölme yer alıyor. Bodrum, zemin ve bir kattan oluşan yapının 870 metrekare kullanım alanı bulunuyor. Yapı düğün, konferans, tiyatro ve seminer gibi sosyal aktivitelerin gerçekleşmesine imkân sağlıyor.
Kuruçeşme Fatih Mahallesinde yapımı süren kültür merkezinin tuğla örme işleri devam ediyor. Yapını çevresindeki boş alanlar taş dolgu yapılarak düzenleniyor. Spor amaçlı olarak da kullanılabilecek binada spor salonu yer alıyor. Binanın bodrum katında 160 kişilik amfi şeklinde nikâh salonu bulunuyor. Binada sergi amaçlı fuaye odası ve nikah memur odası, sanatçı odaları ve servis amaçlı mutfak diğer bölümler arasında yer alıyor.
Halkın ihtiyaçlarına göre yapılan kültür merkezleri geniş salonları ve çok amaçlı yapılarıyla hizmet veriyor. Yapı özellikleri bakımından da cazip mekânlar olan kültür merkezleri bulundukları mahalledeki halkın sosyal isteklerline cevap verecek programlar uyguluyorlar.
(MA-MA)

12.02.2013 11:34:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT