1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kurtalan'a Sanayi Sitesi Yapımı Görüşüldü

Kurtalan'a Sanayi Sitesi Yapımı Görüşüldü

Kurtalana Sanayi Sitesi Yapımı Görüşüldü
A+A-

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Vekili Nedim Kuzu ve başkan yardımcısı F. Özgür Çalapkulu her geçen gün nüfusu artan Kurtalan ilçesine küçük sanayi sitesi yapılması için İlçe Belediye Başka

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Vekili Nedim Kuzu ve başkan yardımcısı F. Özgür Çalapkulu her geçen gün nüfusu artan Kurtalan ilçesine küçük sanayi sitesi yapılması için İlçe Belediye Başkanı Necat Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat, Genç İşadamları Derneği Başkanı Emin Aydın, Faruk Seven ve bazı iş adamları ile bir dizi görüşme yaptı.
Yaptıkları görüşmeleri değerlendiren Siirt TSO Başkan Yardımcısı F. Özgür Çalapkulu, Kurtalan'ın, Siirt'in en büyük ilçesi olduğunu ve her geçen gün gelişmesi nedeniyle küçük sanayi sitesinin bir zorunluluk halini aldığını belirtti. Oda olarak bu konuda kendilerine düşecek her türlü görevi yerine getireceklerini belirten Çalapkulu "Kurtalan ilimizin en büyük ilçesi ve Siirt-Batman karayolu güzergahında olan şirin bir ilçemiz. Her geçen biraz daha büyüyen, gelişen ve artık sanayileşmeye başlayan bu şirin ilçemizin küçük bir sanayi sitesine ihtiyacı var. Küçük sanayi sitesinin yapımı ile birlikte bu ilçemizin önemli bir ihtiyacı giderilmiş ve sanayileşmede daha hızlı adımları atılmış olacak. Siirt TSO olarak bu gün Kurtalan'da yaptığımız temaslar kapsamında, ilçe belediye başkanı, sivil toplum kuruluş yöneticileri, iş adamları ve esnafla görüşme imkanı bulduk. Küçük sanayi sitesinin yapımı için çizilecek yol haritası ve yapılabileceği yerler konusunda görüş alış verişinde bulunduk. Kendilerine her türlü desteği vereceğimizi belirttik. Çok yararlı görüşmelerimiz oldu" dedi.
(RÇ-AKK-Y)

25.01.2013 10:05:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT