1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kürt ve Rus haber ajanslarına erişim engeli!

Kürt ve Rus haber ajanslarına erişim engeli!

Kürt ve Rus haber ajanslarına erişim engeli!
A+A-

Rusya haber ajansı Sputnik ile Dicle Haber Ajansı'nın da bulunduğu bazı internet sitesi ve Twitter hesaplarına erişim engeli kararı Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğince onaylandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK) alınan,  aralarında Dicle haber Ajansı ve Rusya haber ajansı Sputnik'in de bulunduğu bazı internet sitesi ve Twitter hesaplarına erişim engeli kararı Gölbaşı Sulh Ceza  Hakimliğince onaylandı. 

Alınan bilgiye göre, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü,  terörü öven, şiddete ve suça teşvik eden, kamu düzenini ve milli güvenliği tehdit  eden içerikler nedeniyle gecikmesinde sakınca bulunan bazı internet adresleri ve  sosyal medya hesaplarına erişimin engellenmesini talep etti.

Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğince, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması ile suç  işlenmesinin önlenmesi kapsamında talebin uygun olduğu değerlendirildi.

Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğünün isteği üzerine BTK'nın  verdiği karar sonucunda terörü öven, şiddete ve suça teşvik eden, kamu düzeni ile  milli güvenliği tehdit eden, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin  korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması ile suç işlenmesinin  önlenmesi kapsamında internet adreslerine ve Twitter hesaplarına erişimin  engellenmesi kararı onaylandı.

Rusya'nın propaganda amaçlı haber ajanslarından Sputnik ve terör  örgütü PKK'ya müzahir yayın organı Dicle Haber Ajansı'nın da aralarında olduğu ve  Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği’nin erişimin engellenmesi kararını onayladığı siteler  ve hesaplar şunlar:

"sputnik.com, diclenews,win/tr, ozgurgundem.info, azadiyawelat.me,  jinhaber.info, ronahihaber1.com, yeniozgurpolitika1.blokspot.com.tr,  bestanuce8.xyz/indekx.php?dil=tr, twitter.com/i_ikrambalekani,  twitter.com/DemGenc999, twitter.com/sirnaknews73, twitter.com/_GTV19_,  twitter.com/hpg_bim2, twitter.com/mlkpkurdistan."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT