1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KÜRT PARLAMENTERLER DİYARBAKIR’DA

KÜRT PARLAMENTERLER DİYARBAKIR’DA

KÜRT PARLAMENTERLER DİYARBAKIR’DA
A+A-

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi\'nden gelen Kürdistan Parlamenterler Birliği Başkanı Necat Yasin ve üyeler Xelil İbrahim ve Ferhat Avni’den oluşan heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir\'i ziyaret e


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, konuklarını Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Kayapınar Belediyesi Başkanvekili Mahmut Dağ, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Nakşi Sayar, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Eşref Güler ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Belediye Meclis Üyesi Derya Tamriş ile birlikte karşıladı. Ziyaretlerinin sebebinin uluslararası arenada Kürt sorununun çözümüne katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Ferhat Avni, Kürt halkının haklarını kazanma konusunda çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Avni, Erbil'de dört parçada ve diasporada yaşayan Kürt parlamenterlerinin de içerisinde bulunduğu bir parlamenterler meclisi kurmak istediklerini belirtti. Baydemir'in Erbil'deki temaslarından dolayı gurur duyduklarını belirten Avni, "Rojava ile Başur’daki Kürt kardeşlerimizi bir araya getirme çabanızı takdir ettiğimizi sizinle paylaşmak istedik" diye konuştu.


Baydemir de kendilerini Diyarbakır'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu girişimlerini çok önemsediğini söyledi. Baydemir, Kürtlerin ittifakının Ortadoğu'da barışın teminatı olacağını bildirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT