1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kurşunlu Camii'nde Restorasyon Devam Ediyor

Kurşunlu Camii'nde Restorasyon Devam Ediyor

Kurşunlu Camiinde Restorasyon Devam Ediyor
A+A-

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kurşunlu Kaplıcaları turistik bölgesinde 1997 yılında tamamlanıp hizmete açılan Kurşunlu Camii'nin restorasyon çalışmaları devam ediyor. Kurşunlu Kaplıcaları sorumlu

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kurşunlu Kaplıcaları turistik bölgesinde 1997 yılında tamamlanıp hizmete açılan Kurşunlu Camii'nin restorasyon çalışmaları devam ediyor.
Kurşunlu Kaplıcaları sorumlusu Savaş Ermaner, restorasyona ilişkin yaptığı açıklamada, "Kaplıcalardaki yoğun nem nedeniyle hem camii içindeki hem de dış cephesindeki motif ve boyalar çok çabuk yıpranabiliyor. Pencere kenarları ve alçı-pan ile yapılmış dekorasyonlarda nemden kaynaklı bozulmalar olmuştu. Yapılan çalışmalar sunucunda ısı kaybının da önüne geçildi. O bölgelerdeki sıkıntılar giderildi neme dayanıklı malzeme ile yeniden yapıldı. Camiinin ahşap zemininde çürüyen ve bozulan yerler onarıldı. Caminin tüm ince işleri, içerdeki motifler yeniden yapıldı. Tüm dış cephesi minaresine kadar yeniden boyandı. Kaplıca sakinlerimiz için önümüzdeki günlerde yeniden ibadete açılacak" dedi.
(ES-ERG-Y)

12.02.2013 13:32:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT