1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kürkçü: Erdoğan’a yırttırmayacağız

Kürkçü: Erdoğan’a yırttırmayacağız

Kürkçü: Erdoğan’a yırttırmayacağız
A+A-

HDK Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması tartışmalarına HDK’nin sessiz kalmayacağını belirterek, “Asla ve asla halkın bize verdiği mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız,” dedi.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması tartışmalarına dair açıklamalarda bulundu.

“Sarayın başkanlık dayatmasına ve toplumun demokratik taleplerinin karşılaştığı bir dönemdeyiz,” diyen Ertuğrul Kürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parlamentoyu dağıtmaya ve parlamentoda ifadesini bulacağı umulan toplumsal mücadelenin önünü kesmeye çalıştığını savundu.

HDK’nin buna sessiz kalmayacağını belirten Kürkçü, “Asla ve asla halkın bize verdiği mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız,” dedi.

Kürkçü, şunları söyledi:

“Diktatörlüğün daha az dolaylı bir yoldan gerçekleşebilmesi için HDP’nin iskemlelerinin boşaltılmasına ihtiyacı vardır Sarayın. Bu aslında Hitler’in ya da Mussolini’nin iktidara yürüyüşünün aynısıdır. Her bir sandalye için meydan savaşı vereceğiz. Asla ve asla halkın bize verdiği mazbataları Erdoğan’a yırttırmayacağız.”

A+A-

HABERE YORUM KAT