1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Küre İlçe Emniyetinden Gizli Buzlanma Uyarısı

Küre İlçe Emniyetinden Gizli Buzlanma Uyarısı

Küre İlçe Emniyetinden Gizli Buzlanma Uyarısı
A+A-

Küre İlçe Emniyet Amir Vekili Mehmet Yavuz, gizli buzlanma uyarısında bulunarak, gizli buzlanmayı tetikleyen en önemli unsurlardan birinin 'Çiğ' olduğunu hatırlattı. Yavuz, çiğin hava sıcaklığının

Küre İlçe Emniyet Amir Vekili Mehmet Yavuz, gizli buzlanma uyarısında bulunarak, gizli buzlanmayı tetikleyen en önemli unsurlardan birinin 'Çiğ' olduğunu hatırlattı.
Yavuz, çiğin hava sıcaklığının eksi derecelere düştüğü bölgelerde buza dönüştüğünü ve buna gizli buzlanma denildiğini ifade etti. Özellikle, kış mevsiminde çok fazla rüzgar alan yan rüzgarlardan çok fazla etkilenen yollarda görülen gizli buzlanma konusunda uyaran Yavuz, "Böyle havalarda frene ani basılmamalı, direksiyona müdahale yumuşak hareketlerde olmalı" dedi.
Gizli buzlanma için herhangi bir yağışa ihtiyaç olmadığını belirten Küre İlçe Emniyet Amir Vekili Mehmet Yavuz, bu durumun sürücüleri aldatan en önemli faktör olduğunu kaydetti. Son olarak gizli buzlanmanın görüldüğü yol güzergahlarında sürücülerin araçla takip mesafelerini artırmaları gerektiğini belirten Yavuz, "Takip mesafesinin normalden 3 katına çıkarmaları gerekiyor" uyarısında bulundu.
(Vİ-SA)

13.01.2013 15:06:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT