1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kur'an Kursunda Karne Heyecanı

Kur'an Kursunda Karne Heyecanı

Kuran Kursunda Karne Heyecanı
A+A-

Mersin'in Erdemli Müftülüğü'ne bağlı Limonlu Kız Kur'an Kursu'nda bu yıl ilk defa karne verildi. Dereceye giren öğrencilere takdir, teşekkür belgeleri ve hediyeler verildi. Türkiye genelinde ilk ke

Mersin'in Erdemli Müftülüğü'ne bağlı Limonlu Kız Kur'an Kursu'nda bu yıl ilk defa karne verildi. Dereceye giren öğrencilere takdir, teşekkür belgeleri ve hediyeler verildi.
Türkiye genelinde ilk kez Erdemli'de, Kur'an kurslarında karne uygulaması başlatıldı. 53 öğrencisi bulunan ve hafız yetiştirmeye yönelik eğitim veren Limonlu Kız Kur'an Kursu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Başarı sıralamasında ilk 5'e giren öğrencilere bilgisayar hediye edilirken, başarılı öğrencilere karnelerinin yanında takdir ve teşekkür belgeleri verildi. Törende konuşan İlçe Müftüsü Sami Türkmenoğlu, "Bu yıl ilk defa Kur'an Kursu öğrencilerimize karne verdik. Türkiye genelinde de daha öncesinde böyle bir uygulama yok. Dereceye giren öğrencilerimiz takdir, teşekkür ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ayrıca hafızlık sertifikasını almaya hak kazanan öğrencilerimizi hayırsever vatandaşlarımız tarafından umre ile ödüllendireceğiz. Bu uygulamaların öğrenciler üzerinde motive edici bir özelliği olacağı kanaatindeyiz. Limonlu Kur'an Kursumuz hafız yetiştirmeye yönelik eğitim veren bir kursumuzdur. Bu yıl öğrencilerimizin başarısı geçen yıllara göre iki katına çıkmıştır. Bu kurum hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla ayakta durabilen bir kurstur. Tüm Erdemli halkına yapmış oldukları bağışlardan dolayı teşekkür ediyoruz. Kursumuzun aylık 8 bin TL gibi bir gideri var. Bütün bunlar hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanıyor. Onlar da ilçemizde hafız yetiştirilmesine bu şekilde katkı sunmuş oluyorlar" dedi.
Kurs Müdürü Zübeyde Şen ise, "Yatılı öğrencilerimizin bulunduğu üç sınıfta hafızlık eğitimi veriyoruz. Bu yıl hafızlık sınavlarına katılacak olan 8 adayımız var. Öğrencilerimiz bu yıl oldukça gayretli. Bilgisayar destekli sınıflarımızda Kur'an-ı Kerim'i daha iyi ezberliyorlar ve sınava daha iyi çalışabiliyorlar. Yardımseverlerden çok büyük destekler alıyoruz. Öğrencilerimize verilecek hediyelere kadar hayırsever vatandaşlarımızın katkıları var. Onlardan Allah razı olsun" şeklinde konuştu.
Kurs öğrencileri, konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Türkmenoğlu, Kurs Müdürü Şen, kurs öğretmenleri ve velilerin ellerinden karnelerini aldı.
(OKİ-CC-Y)

25.01.2013 13:08:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT