1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kumluca Devlet Hastanesi 2012 Yılı Değerlendirmesi

Kumluca Devlet Hastanesi 2012 Yılı Değerlendirmesi

Kumluca Devlet Hastanesi 2012 Yılı Değerlendirmesi
A+A-

Kumluca Devlet hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, 2012 yılını değerlendirdi. Kumluca devlet hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan projeksiyon eşliğinde yaptığı sunumda 2012 yılı içerisinde yapılan son

Kumluca Devlet hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, 2012 yılını değerlendirdi.
Kumluca devlet hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan projeksiyon eşliğinde yaptığı sunumda 2012 yılı içerisinde yapılan son kalite denetiminde 94 puan ile Antalya'nın en yüksek puan alan kurumlarından birisi olduklarını söyledi Hastanenin, Dernek ve Kumlucalı hayırsever Hüseyin Çetintürk'ün bağışı ile yeni kurulan patoloji ünitesinde 3 aylık süre zarfında 205 biyopsi, 110 ameliyat materyali, 300 rahim ağzı tarama testi gerçekleştirdiğini hatırlatan Alkan " 11 tane kanser tanısı konuldu, Hastanemiz her yıl 2 kez Sağlık Bakanlığı kalite ekipleri tarafından denetlenmektedir. Hastanemizde çalışan personelin katkıları ile diyaliz hastalarının taşınmasında kullanılan 1 adet hizmet aracı, 1 adet binek araç ile bilgisayar otomasyon sistemi alınmıştır. Hastanemiz döner sermaye bütçesinden 2005 yılından bu yana 1. 321. 000,00 Tl tutarında tıbbi cihaz ve tıbbi demirbaş alınmıştır. Bunlar arasında EEG , EMG cihazı, yoğun bakım cihazları, transport kuvöz, usg cihazı, , ameliyat mikroskopları, odyometri ünitesi, diyaliz cihazları, ağız diş sağlığı merkezine alınan cihazlar, anestezi ve cerrahi cihazlar bulunmaktadır. Ek binamızın kabul edilmesi ile birlikte acil servis ve yoğun bakım üniteleri daha yüksek düzeyde hizmet verecek, fizik tedavi birimi, eczane birimi ve görüntüleme hizmetleri üst seviyeye çıkacaktır. Hastanemiz bölge hastanesi olarak tüm batı Antalya bölgesine hizmet verebilecek kapasitedir. Amacımız orta vadede acil ünitesinin seviyesini 2. dereceye yükseltmek yoğun bakım yatak sayısını arttırarak 2. Basamağa çıkartmak, yeni doğan yoğun bakım ünitesinin açılmasını sağlamak, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesini kapasite ve alan bazında genişletmek bu amaçlarla ek bina yapılması" diye konuştu.
Kumluca Devlet Hastanesinde yapılan toplantıya Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Meclis üyeleri, Ak Parti ilçe başkanı Arif Yavuzer, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Hacer Özer ve davetliler katıldı.

15.12.2012 16:18:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT