1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kumbahçe Meydanı'nda Mermer Döşemesi Başladı

Kumbahçe Meydanı'nda Mermer Döşemesi Başladı

Kumbahçe Meydanında Mermer Döşemesi Başladı
A+A-

Bodrum Belediyesi'nin Kumbahçe Sahil'indeki yenileme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Bodrum merkez Atatürk Caddesi'nin Penguen Pastanesi'nden Halikarnas Disco'ya kadar olan bölümünde yer al

Bodrum Belediyesi'nin Kumbahçe Sahil'indeki yenileme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.
Bodrum merkez Atatürk Caddesi'nin Penguen Pastanesi'nden Halikarnas Disco'ya kadar olan bölümünde yer alan, insan sağlığı için son derece zararlı asbestli su borularının poliüretan borularla değiştirilmesi ve zemin kaplaması Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi Su Kanalizasyon İşletmesi (BOSKİ) ekiplerince tamamlandı. Bölgenin çevre düzenlemesine ise Bodrum Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince başlandı. İlk etapta kuruyan ve çürüyen ağaçların yerine 10 adet Bodrum ağacı dikildi.
Kumbahçe Meydanı'nda da beton dökülmesi tamamlandıktan sonra mermer döşenme işi başladı. Bölgede Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında meydanda bulunan Atatürk büstü de yeni kaidesine taşınıyor. Modern bir anlayışla yapılan büstün arkasına 47 adet selvi ve limoni selvi dikildi.
Kumbahçe'deki tüm çalışmalar şubat ayı sonuna kadar tamamlanacak.
(MB-İK)

08.02.2013 16:19:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT