1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kululular İsveç'te Bir Araya Geldi

Kululular İsveç'te Bir Araya Geldi

Kululular İsveçte Bir Araya Geldi
A+A-

Kulu Eğitim ve Yardımlaşma Derneği heyeti, İsveç'in başkenti Stockholm'deki Kulu Gelişim Vakfı'nı ziyaret etti. İsveç'e ziyarette bulunan Kulu Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gamber Demirok'un

Kulu Eğitim ve Yardımlaşma Derneği heyeti, İsveç'in başkenti Stockholm'deki Kulu Gelişim Vakfı'nı ziyaret etti.
İsveç'e ziyarette bulunan Kulu Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gamber Demirok'un da yer aldığı heyet, Kulu Gelişim Vakfı Başkanı Haydar Akan ve vakıf yetkilileri ile görüştü. Ziyarette bir konuşma yapan Başkan Akan, "Vakfımız 1990 yılında kuruldu. Üç temel amacımız bulunuyor; İsveç'te gençlerimiz üniversite okumalarını teşvik etmek, yaşlılarımıza destek olmak, bir de grubumuzu arşivlemek" dedi.
"Kulu'da kurulan Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin yöneticilerinin İsveç ziyareti sırasında bunları yeniden görüşüp, Kulu ile İsveç arasında ilişkileri güçlendirmek istiyoruz" diye devam eden Akan, "Biliyorsunuz, İsveç'te 40 bin Kululu hemşehrimiz yaşıyor. 2015 yılında göçün 50. yıl dönümü olacak. Hemşehrilerimizin daha iyi yaşamı için Ankara ile görüşmeler yapıyoruz. Ayrıca 2015 senesinde bir çok aktivite yapacağız" ifadelerini kullandı.
(MA-İB-OK-D)

26.12.2012 12:43:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT