1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kültür Ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay:

Kültür Ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay:

Kültür Ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay:
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kemeraltı için yeni kurulan Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım ve Ticaret Şirketi (TARKEM) ile, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde bir toplantı yaptı. Bakan Gün

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kemeraltı için yeni kurulan Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım ve Ticaret Şirketi (TARKEM) ile, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde bir toplantı yaptı.
Bakan Günay, Kemeraltı'nın tarihi dokusunu ayağa kaldırmak ve yaşatmak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Günay, Ankara Samanpazarı örneğini vererek 40 yıl öncesinin daha güzel olduğunu, tarihi binalarda 'şuraya balkon' veya 'buraya çıkıntı yapalım' şeklinde isteklere karşı olduğunu da kaydetti. TARKEM Başkanı Samim Sivri de, aralarında Musevi vatandaşların da olduğunu söyleyince Bakan Günay, Havraların olduğu sokağının İzmir'e yakışmadığını, sahip çıkmadıklarını söyledi.
Toplantıya İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İl emniyet Müdür Ali Bilkay, il Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, dernek yönetimi ve sorumlu birim amirleri katıldı.
(BK-YHY-Y)

14.12.2012 18:25:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT