1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kültür Sanat Etkinliklerine Yoğun İlgi

Kültür Sanat Etkinliklerine Yoğun İlgi

Kültür Sanat Etkinliklerine Yoğun İlgi
A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Ocak ayı programına "Kumandan" tiyatro oyunu ile başladı. Birinci Dünya Savaşı sırasında Medine-i Münevvere'yi düşmana teslim etmemek için ve

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Ocak ayı programına "Kumandan" tiyatro oyunu ile başladı.
Birinci Dünya Savaşı sırasında Medine-i Münevvere'yi düşmana teslim etmemek için verdiği mücadele ile destanlaşan Fahrettin Paşa'nın hikâyesini anlatan "Kumandan", AKM'de sanatseverlerle buluştu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri Ocak ayı programına tiyatro gösterisi ile başladı. İsmail Bilgin'in "Medine Müdafaası / Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa" isimli kitabından uyarlanan, Yusuf Akçay'ın senaryolaştırdığı, yönetmenliğini Kenan Korkmaz'ın üstlendiği, Birinci Dünya Savaşı sırasında Medine-i Münevvere'yi düşmana teslim etmemek için verdiği mücadele ile destanlaşan Fahrettin Paşa'nın hikâyesini anlatan "Kumandan", AKM'de sanatseverlerle buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Fırıncılar Federasyonu Başkanı İbrahim Balcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, SESOB Başkanı Hasan Alişan, AK Parti eski İl Başkanı Şenol Morgül de oyunu izleyenler arasındaydı.
(RKO-RKO)

15.01.2013 13:53:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT