1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kültür Sanat Etkinlikleri Kesintisiz Devam Ediyor

Kültür Sanat Etkinlikleri Kesintisiz Devam Ediyor

Kültür Sanat Etkinlikleri Kesintisiz Devam Ediyor
A+A-

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri, 17. yüzyıl müzik anlayışını yansıtan, "Itri ve Dönemi" konseriyle devam edecek. İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müzik Uygulama ve Araştırma Merkez

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri, 17. yüzyıl müzik anlayışını yansıtan, "Itri ve Dönemi" konseriyle devam edecek. İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi İcra Heyeti'nin Şef Gönül Paçacı yönetiminde gerçekleştireceği "Itri ve Dönemi" konseri, Kayserililere unutulmaz bir akşam yaşatacak.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri ile bu hafta da dolu dolu geçecek. Etkinliklerde ilk olarak Osmanlı Dönemi Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi İcra Heyeti tarafından "Itri ve Dönemi" konseri gerçekleşecek. Şef Gönül Paçacı yönetimindeki konserde Münip Utandı solist olarak sahne alacak.
Şehir Tiyatrosu'nda 21 Aralık Cuma günü gerçekleşecek olan konser, saat 19.00'da başlayacak. Program, Büyükşehir Belediyesi'nin diğer etkinlikleri gibi ücretsiz olarak takip edilebilecek.
TASAVVUF ESİNTİSİ
Kültür sanat etkinlikleri, 22 Aralık Cumartesi Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tasavvuf Müziği Bölümü'nün gerçekleştireceği konserle devam edecek. Konsere tasavvuf müziğinin sevilen ismi Veysel Dalsaldı konuk sanatçı olarak katılacak.
Ücretsiz olarak takip edilebilecek konser, Şehir Tiyatrosu'nda saat 19.00'da başlayacak.
HEM ÇOCUKLAR HEM BÜYÜKLER İÇİN TİYATRO
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde hem çocuklar hem büyükler için 2 farklı oyun sahnelenecek.
20 Aralık Perşembe günü "Komşu Köyün Delisi" isimli iki perdelik komedi oyunu, Kayserili tiyatro severlerle buluşacak.
Şehir Tiyatrosu'nda sahnelenecek oyun, saat 19.00'da başlayacak. Üstün Dökmen'in kaleme aldığı iki perdelik oyun, Kayserilileri kahkahaya boğacak.
23 Aralık Pazar günü ise "Barış Gezegeni" isimli çocuk oyunu, çocuk tiyatro severlerle buluşacak.
Şehir Tiyatrosu'nda saat 13.00'de sahnelenecek olan oyun, çocukları hem eğlendirecek hem de eğitecek.
Her iki tiyatro oyunu da diğer etkinlikler gibi ücretsiz olacak.
(AÖ-Y)

18.12.2012 11:57:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT