1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kültür Evleri'nde 6 bin kişiye aşure dağıtıldı

Kültür Evleri'nde 6 bin kişiye aşure dağıtıldı

Kültür Evlerinde 6 bin kişiye aşure dağıtıldı
A+A-

ADANA - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Muharrem ayı dolayısıyla Kültür Evlerin de aşure dağıtım programına katıldı. Vatandaşlarla birlikte aşure yiyip onlarla sohbet eden Çelikcan, va

ADANA - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Muharrem ayı dolayısıyla Kültür Evlerin de aşure dağıtım programına katıldı. Vatandaşlarla birlikte aşure yiyip onlarla sohbet eden Çelikcan, vatandaşların sevincini ve üzüntüsünü paylaşmaya devam ettiklerini söyledi.
Birlik ve beraberliğin daha fazla pekişmesi gerektiğini belirten Mahmut Çelikcan 'Bizi bir arada tutan milli ve dini günlerimizi amacına uygun olarak hep beraber anmalı ve kutlamalıyız. Bugün Hicri ayların birincisi olan mübarek Muharrem ayını (aşure ayını) hep birlikte kutluyoruz. Bu ayın diğer aylar arasında farklı bir yeri var. Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor. Ayrıca bu ay bizler için Hz. Peygamberimizin aziz torunu Hazreti Hüseyin'in de şehit edildiği aydır. Peygamberlere bahşedilen nimetleri ve Hz Hüseyin'e yapılan zulümleri anma anlama ayıdır Muharrem. Bugün tutulan oruçlarda şükür, yapılan törenlerdeki hüzün bir kutlu yolun ibretlik duraklarındandır. Biz de bu vesile ile Kültür Evlerimizde vatandaşlarımızla bu mübarek ayı hep beraber kutlamanın ve anlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Tüm inananların Mübarek Muharrem ayı kutlu, Kerbela şehitlerinin ruhu şad olsun.' şeklinde konuştu.

Muharrem ayı dolayısıyla Yüreğir Kültür Evlerinde 6 bin kişiye aşure dağıtıldığını belirten Başkan Çelikcan, cuma günü ise geçen yıl olduğu gibi camilerde aşure dağıtımı gerçekleştireceklerini belirtti.
CİHAN
A+A-

HABERE YORUM KAT