1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kültür Bakanı Çelik, İngiltere Spor Ve Turizm Bakanı Hugh Robertson İle Biraraya Geldi

Kültür Bakanı Çelik, İngiltere Spor Ve Turizm Bakanı Hugh Robertson İle Biraraya Geldi

Kültür Bakanı Çelik, İngiltere Spor Ve Turizm Bakanı Hugh Robertson İle Biraraya Geldi
A+A-

İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i ziyaret etti. Çelik, Türkiye'ye geçtiğimiz yıl yaklaşık 2.5 milyon İngiliz turistin geldiğini belirterek, yapılan ö

İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i ziyaret etti. Çelik, Türkiye'ye geçtiğimiz yıl yaklaşık 2.5 milyon İngiliz turistin geldiğini belirterek, yapılan ölçümlerde Türkiye'ye gelen İngiliz konukların büyük çoğunluğunun Türkiye'den güzel anılarla mutlu olarak ayrıldığını belirtti.
İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i ziyaret etti. Robertson'a, Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi David Norman Reddaway de eşlik etti.
Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme sıcak bir ortamda cereyan ederken, başta turizm olmak üzere spordan dış politikaya dost ve müttefik iki ülkenin ortak ilgi alanları içerisinde bulunan konular konuşuldu. Konuk bakan Türkiye'nin son yıllarda dünyanın en popüler destinasyonlarından biri haline geldiğini dile getirirken Türkiye'deki turizm endüstrisinin 'olağanüstü' bir yükselişte olduğunun altını çizdi.
Mevkidaşının övgü dolu tespitlerine teşekkür eden Çelik, Türkiye'ye geçtiğimiz yıl yaklaşık 2.5 milyon İngiliz turistin geldiğini vurgulayarak yapılan ölçümlerde Türkiye'ye gelen İngiliz konukların büyük çoğunluğunun Türkiye'den güzel anılarla mutlu olarak ayrıldığını; Kültür ve Turizm Bakanı olarak ve bundan ziyadesiyle memnun olduğunu belirtti.
Sohbet sırasında Londra Olimpiyatlarının da Pekin Olimpiyatlarının da açılış törenlerini izlediğini söyleyen Bakan Çelik, Çin'deki açılışı 'görkemli', Londra'daki açılış törenlerini ise 'sofistike' olarak niteledi. Kültür ve Turizm Bakanı Londra Olimpiyatları için fevkalade titiz bir konsept çalışması yapıldığını, bu titiz çalışmanın da Londra'daki oyunları diğer olimpiyatlardan farklı kıldığını kaydetti.
Bakan Çelik'in Türk kahvesi içmeyi tercih eden konuklarına 'birçok yerde Türk kahvesi içmişsinizdir ama biz burada size Türkiye'nin en kültürlü kahvesini ikram edeceğiz' demesi renkli anların yaşanmasına neden oldu.
(EY-YHY-Y)

19.02.2013 18:30:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT