1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kula'dan 100 Kişi Umreye Uğurlandı

Kula'dan 100 Kişi Umreye Uğurlandı

Kuladan 100 Kişi Umreye Uğurlandı
A+A-

Manisa'nın Kula İlçesi'nde, umre için kutsal topraklara gidecek kafile için uğurlama töreni düzenlendi. 100 umre yolcusu, İzmir Adnan Menderes Hava Alanı'na gitmeden önce Kurşunlu Camii'nde bir araya

Manisa'nın Kula İlçesi'nde, umre için kutsal topraklara gidecek kafile için uğurlama töreni düzenlendi.
100 umre yolcusu, İzmir Adnan Menderes Hava Alanı'na gitmeden önce Kurşunlu Camii'nde bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonu ile Kutsal topraklara giden 71 bayan 29'u erkek 100 kişilik kafile için uğurlama töreni yapıldı. Burada öğle namazına müteakip mevlid-i şerifin okunması ve ikindi namazının ardından uğurlama töreni düzenlendi. Törene Umreye gidenlerin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.100 Kişilik Umre Kafilesi kafile Başkanı Kula İlçe Müftüsü Talat Özmet ve Din Görevlileri Kazım Karadağ ve Halil İbrahim Başaran ile Kutsal topraklara uğurlandı.
Hac ve umrenin zor bir ibadet olduğunu belirten Müftü Özmet, "Bugün Kutsal topraklara yolcu etmek için toplandığımız bu meydanda, kardeşlerimizi ve bizleri dualarla yolcu ediyor sununuz. Hepiniz hakkınızı helal ediniz" dedi.
Özmet, umrecilere Mekke'de bol bol tavaf, Medine'de ise salavat getirmeleri tavsiyesinde bulundu.
Kafilenin 27 Şubat'ta Türkiye'ye döneceği bildirildi.
(HY-ERG-Y)

07.02.2013 16:11:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT