1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kula'daki Eski Tekel Depoları, 135 Bin Tl'ye Belediyeye Devredildi

Kula'daki Eski Tekel Depoları, 135 Bin Tl'ye Belediyeye Devredildi

Kuladaki Eski Tekel Depoları, 135 Bin Tlye Belediyeye Devredildi
A+A-

İl özel İdaresi tarafından Kula Belediyesine tahsis edilen Eski Tekel Depoları, yapılan tadilatlarla birlikte Kula Belediyesi İş Atölyesi olarak hizmet vermeye başladı. Ekolojik Oyuncak Merkezini ve

İl özel İdaresi tarafından Kula Belediyesine tahsis edilen Eski Tekel Depoları, yapılan tadilatlarla birlikte Kula Belediyesi İş Atölyesi olarak hizmet vermeye başladı.
Ekolojik Oyuncak Merkezini ve Halıcılık kurslarına da ev sahipliği yapan Eski Tekel Depoları, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na bağlı Gayrimenkul A.Ş. tarafından Kula Belediyesi'ne devredildi.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Eski Tekel Depolarının mülkiyet hakkının tamamen belediyeye devir edilmesi için üç yıl boyunca büyük çaba gösterdiklerini, yapılan ciddi görüşmeler sonucunda Kızılkaya Mahallesi'nde bulunan 3 bin 836 metrekare alana sahip depoların 135 bin TL'ye Kula Belediyesi'ne devredildiğini söyledi. Başkan Aşkın, "Eski Tekel Depolarının Kula Belediyesi bünyesinde kadın, genç ve engelli vatandaşlarımıza yönelik yeni uygulama atölyeleri ile hizmet vermeye devam edecek" dedi.
(HY-ERG-Y)

30.01.2013 15:19:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT