1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kula'da Elektrik Direklerine Çiçek Saksısı Yerleştirildi

Kula'da Elektrik Direklerine Çiçek Saksısı Yerleştirildi

Kulada Elektrik Direklerine Çiçek Saksısı Yerleştirildi
A+A-

Kula Belediyesi daha yeşil bir kent oluşturmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında elektrik direklerine çiçek saksısı yerleştirdi. Kula Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi, elektirik direklerin

Kula Belediyesi daha yeşil bir kent oluşturmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında elektrik direklerine çiçek saksısı yerleştirdi.
Kula Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi, elektirik direklerine kendi tasarımı olan çiçek saksılarını yerleştirerek ilçeye farklı bir görünüm kazandırdı. Çalışmalar çerçevesinde hastane caddesinde 30 adet çiçek saksısı monte ettiklerini belirten Park Bahçeler Sorumlusu Halil Özkara, belediye olarak ilçenin yeşillendirilmesi ve estetik kazandırılması için değişik peyzaj uygulamalarına gittiklerini, buna bağlı olarak bu proje kapsamında masrafları en aza indirerek varolan kaynakların kullandıklarını söyledi. İlçede daha önce kötü görüntülere neden olan araba lastiklerini çiçek dikmek için kullandıklarını ifade eden Özkara, direklere montajı yapılan saksıların tamamıyla belediye atölyelerinde üretildiğini sözlerine ekledi. Belediye Başkanı Selim Aşkın ise "İlçemizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak, park, sokak ve caddeleri yeşillendirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Uygun gördüğümüz her alanı yeşillendirip çiçeklerle donatacağız. Halkımızın rahatlıkla nefes alabileceği yeşil alanları çoğaltacağız. Güzel bir gelecek, yeşil bir Kula ile gelecek." dedi.
(HY-ÖND-Y)

01.02.2013 17:24:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT