1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kula Memur-sen'den İmza Kampanyasına Destek

Kula Memur-sen'den İmza Kampanyasına Destek

Kula Memur-senden İmza Kampanyasına Destek
A+A-

Memur-Sen, Kula'da da kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyası başlattı Kula Memur-Sen ve Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Ali Osman Sönmez, "Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü İçin 10

Memur-Sen, Kula'da da kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyası başlattı
Kula Memur-Sen ve Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Ali Osman Sönmez, "Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza Kampanyası" başlattıklarını basın açıklaması yaparak duyurdu. Sönmez, "Memur-Sen Konfederasyonu olarak kurulduğumuz günden beri temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla sağlanması, din ve vicdan hürriyetinin en geniş şekilde yaşanabilmesi için birçok etkinlik düzenledik. Bu yönde taraf olduk. Savunduğumuz değer ve ilkelere yönelik dayatmaların da her zaman karşısında durduk" dedi.
Sönmez, "Bu anlamda, son olarak 30 Kasım 2012'de TBMM önünde bir eylem yaparak kamu görevlilerinin kılık kıyafet özgürlüğünü elde etmelerine yönelik, 'başörtüsüne özgürlük' eylemi gerçekleştirdik. Eğitim-Bir-Sen de, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde 81 ilde basın açıklamaları ve 2 Ocak 2013'te yeni yılın ilk mesai gününde iş yerlerine serbest kıyafetle giderek sivil itaatsizlikle bunu devam ettirdi. Şimdi de, 650 bin üyesiyle kamu çalışanlarının en büyük konfederasyonu olan Memur-Sen, bu noktada kamuoyunu da eylemlilik sürecine dahil edecek şekilde, Başbakanlığa sunulmak üzere 'Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 milyon İmza' toplama kararı almıştır" diye konuştu.
Memur-Sen Temsilcisi Sönmez, şöyle devam etti: "Saç, sakal, bıyık, favori ve tırnak uzunluğu ile ilgilenen, kadınlara başı açık olmayı dayatan, kazağın yakasıyla, pantolonun kumaşıyla, ayakkabının topuk boyuyla ilgilenen 1982 model darbe dönemi kalıntısı kılık-kıyafet yönetmeliğinin değişmesini istiyoruz. Memur-Sen camiası olarak geçmişten bugüne her fırsatta dile getirdiğimiz, sayısız eylem yaptığımız çalışma hayatında başörtüsü yasağının kalkması talebimizi de içeren ve 30 günde toplayacağımız, irade beyanı niteliğindeki imzaları hayata geçirilmek üzere Başbakanlık'a sunulmak üzere bu günden itibaren kampanyamızı başlatıyoruz. İmzaların Başbakanlık'a verilmesinden sonra başta konuya ilgi ve destekleri için Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM ve siyasi partilere de bilgi verilecektir. Bunun yanı sıra, kampanyamıza toplumsal duyarlılığı olan sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşları imza kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz."
(HY-ERG-Y)

10.01.2013 09:15:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT