1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Küçükkuy'da Haşereyle Mücadele

Küçükkuy'da Haşereyle Mücadele

Küçükkuyda Haşereyle Mücadele
A+A-

Çanakkale'nin Küçükkuyu beldesinde, yaz mevsiminde vatandaşlara sıkıntı yaşatan sivrisinek ve benzeri haşerelere karşı başlatılan ilaçlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Haşereyle mücadele

Çanakkale'nin Küçükkuyu beldesinde, yaz mevsiminde vatandaşlara sıkıntı yaşatan sivrisinek ve benzeri haşerelere karşı başlatılan ilaçlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Haşereyle mücadele hakkında bilgi veren Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan "Sinekle mücadeleye aralıksız devam eden ekiplerimiz, sivrisineklerin üreme dönemleri olan bu aylarda ilaçlama çalışmalarına başladı. Bugünlerde yapılan periyodik ilaçlamalarla sivrisineklerin üreyerek çoğalmalarının önüne geçmeyi hedefliyoruz" dedi.
Havaların soğuması ve yağışların başlamasıyla birlikte köprü altları, dere kenarları, rögar ve depo gibi kışlaklara çekilen sineklerle larva ve uçkun mücadelesi yapıldığını vurgulayan Balkan, "Bugünlerde ekiplerimiz, kışlak mücadelesinde larvasit uygulayarak larvaları kaynağında yok ederek ergin hale geçmelerini önlüyor "diye konuştu.
(BE-GD-MŞ)

18.01.2013 13:42:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT