1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Küçükaydın: "geldiğimiz Yeri Unutmayalım, Yaşadığımız Yeri De Sahiplenelim"

Küçükaydın: "geldiğimiz Yeri Unutmayalım, Yaşadığımız Yeri De Sahiplenelim"

Küçükaydın: geldiğimiz Yeri Unutmayalım, Yaşadığımız Yeri De Sahiplenelim
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, kişinin geçmişi ve geldiği yeri unutmaması gerektiğini belirterek, "Elbette Bitlisliyiz oraları unutmayacağız ama artık buraya

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, kişinin geçmişi ve geldiği yeri unutmaması gerektiğini belirterek, "Elbette Bitlisliyiz oraları unutmayacağız ama artık buraya yerleştikten sonra Adanalıyız diyebilmeliyiz" dedi.
Küçükaydın, Bitlis Eğitim ve Kültür Derneği'nin gecesine katılarak burada bir konuşma yaptı. Küçükaydın, dernek başkanı Orhan Göktaş'ın "Biz ırk temelli hareketlerden uzağız. Irkçılığı ve siyaseti derneğimize bulaştırmayacağız" sözünün hoşuna gittiğini belirterek, "Kendisine bu düşünce ve tutumundan dolayı teşekkür ediyorum. Biz de bütün dernek ve vakıflara bunu tavsiye ediyoruz. Bitlis ve onun ilçelerinden Ahlat, Adilcevaz bizim tarihimizde önem ifade eder. Orada yaşayanların da Adana'da yaşayan sizlerin de gönül dünyamızda ayrı bir yeri var. Geldiğimiz yeri unutmayalım, yaşadığımız yeri de sahiplenelim. Elbette Bitlisliyiz oraları unutmayacağız ama artık buraya yerleştikten sonra Adanalıyız diyebilmeliyiz" diye konuştu.
Geceye Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Adana Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, Kozan Belediye Meclis üyesi Ahmet Arık, AK Parti Çukurova Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Gül ve çok sayıda Bitlisli katıldı.
(ADN-Y)

21.01.2013 16:22:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT