1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Küçük Kızdan Büyük Fair Play Örneği

Küçük Kızdan Büyük Fair Play Örneği

Küçük Kızdan Büyük Fair Play Örneği
A+A-

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapılan kros yarışları kıran kırana mücadeleye sahne olurken, bir sporcunun düşen arkadaşını kaldırarak bir alt dereceyi alması fair play olarak not edildi. Bin beş

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde yapılan kros yarışları kıran kırana mücadeleye sahne olurken, bir sporcunun düşen arkadaşını kaldırarak bir alt dereceyi alması fair play olarak not edildi.
Bin beşyüz, ikibin ve üçbin metreler arası yapılan yarışlarda farklı klasmanlarda yüzün üzerinde sporcu mücadele etti. Yarışlarda YİBO diğer okullara fark atarken, dereceye giren öğrenciler ilçeyi Balıkesir'de temsil edecek. Yarışlar kros hazırlık teşvik koşusundaki küçük kızlar kategorisi ile başlarken, bu yarışta büyük bir fair play örneği yaşandı. Yarışı ilk sırada sürdüren Nermin Dağdelen, arkasında ikinci olarak seyreden Ayşe Badem'in yere düştüğünü fark edince, hemen yarışı bırakarak diğer sporcuyu yerden kaldırdı. Sporcuyu yerden kaldıran Dağdelen daha sonra yarışa devam etti, fakat yere düşen arkadaşının gerisinde yarışı ikinci olarak tamamladı. Bu örnek davranış spor hocaları ve yarış hakemleri tarafından fair play olarak not edilirken, sporcu madalya töreni sırasında büyük alkış aldı.
(HD-MŞ-RFK-S)

07.12.2012 15:08:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT