1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kucak Dolusu Ödülle Selçuk'a Döndüler

Kucak Dolusu Ödülle Selçuk'a Döndüler

Kucak Dolusu Ödülle Selçuka Döndüler
A+A-

Alanya Altın Kep Yarışması'ndaki başarısıyla adını duyuran Selçuk IMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, bu kez de katıldığı Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Mutfak Günleri Yemek Yarışması'

Alanya Altın Kep Yarışması'ndaki başarısıyla adını duyuran Selçuk IMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, bu kez de katıldığı Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Mutfak Günleri Yemek Yarışması'nda gösterdiği başarıyla takdir topladı. Öğrenciler 6 altın, 5 gümüş, 8 bronz, 3 Merit özel ödülü ve 2 en iyi okul kupası ile Selçuk'a döndüler.
Bu yıl 11.'si düzenlenen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Mutfak Günleri Yemek Yarışması'na katılan Selçuk IMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, 80 okul içerisinde Türkiye birincisi, 110 ekip arasında ise Türkiye ikincisi olarak Selçuk ilçesine döndüler. Selçuk Belediyesi'nin desteği ile İstanbul'da düzenlenen bu organizasyonda yarışan öğrenciler, almış oldukları bu başarının keyfini çıkararak Selçuk'a dönmenin gururunu yaşadılar.
Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla Tüyap Beylikdüzü Fuar merkezinde düzenlenen ve bu yıl 11.si gerçekleştirilen, Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali Mutfak Günleri Yemek Yarışması'na katılan Selçuk IMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nden 14 öğrenci, 5-10 şubat tarihleri arasında çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda gösterdikleri performans ile önemli bir başarıya imza attı. 83 okul arasında Türkiye birincisi olan öğrenciler, ayrıca 110 ekip arasında da Türkiye ikincisi olarak Selçuk'a dönmenin gururunu yaşadılar.
Bireysel yarışmalarda Eray Altıner, Ferhat Ekim, Dilek Durmuş (Merit özel ödülü), Alp Gültekin, Ceren Dağtekin (bronz madalya); Ersin Güner, Mert Karaman, Gökhan Kantarcı (altın madalya), Yağız Ali Erol ise iki ayrı kategoriden 2 gümüş madalya kazandı.
Pratik Gençler Ekip Yarışmasında Süleyman Karabüber, Aykut Anlaş ve Semih Öksüzoğlu bronz madalya; Modern Türk Mutfağı kategorisinde; Semih Öksüzoğlu, Süleyman Karabüber ve Mert Posta bronz madalya kazandı. Modern Türk Mutfağı kategorisinde Mert Karaman, Mert Posta ve Göksu Ege Sözalan Altın Madalya; Pratik Gençler Ekip Yarışması'nda ise Mert Karaman, Aykut Anlaş, Alp Gültekin altın madalya elde etti.
Ayrıca; JPT1 st Gençler Pratik Ekip Yarışması'nda 83 okul arasında En İyi Okul ikincisi, JPT-5 st Lise Düzeyi'nde şef öğrencileri olan En İyi Okul Kategorisi'nde En İyi Okul birincisi olarak 2 kupa aldılar.
Düzenlenen yarışmalarda bir altın veya 2 gümüş madalya alan 5 öğrenci, Genç Milli Takım elemelerine katılma hakkı kazandı. Yarışmalara yiyecek içecek Hizmet Alan Şefi Nevin Sayın yönetiminde hazırlanan Selçuk İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mutfak Dalı öğrencileri, okullarına 6 altın, 5 gümüş, 8 bronz, 3 Merit özel ödülü ve 2 en iyi okul kupası ile dönerek önemli bir başarıya imza attılar.
Okul Müdürü Ali Serkan Atlan, Selçuk Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin başarılı okullar kategorisinde yerini alarak mesleki eğitimde önemli gelişmeler gösterdiğini belirterek, bu yarışmada emeği geçen tüm öğretmenlere, öğrencilere ve katkılarından dolayı Selçuk Belediyesi'ne teşekkür etti.
(NÖS-ALÇ-ERG-Y)

12.02.2013 15:08:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT